• BIST 81.064
  • Altın 557,25
  • Dolar 2,2025
  • Euro 2,7705
  • Siirt 12 °C

2014 YGS Sınav Sonuçları? 2014 YGS Puan Hesaplama Tıkla Öğren

2014 YGS Sınav Sonuçları? 2014 YGS Puan Hesaplama Tıkla Öğren
2014 YGS, ÖSYM'nin açıklamış olduğu sorular cevapları..Ygs sonuçları ne zaman açıklanacak 2014. 2014 ygs sonuçları ne zaman açıklanacak?GS sonuçları nasıl öğrenilecek DETAYLI BİLGİLER..2014 YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?2014 YGS Puan Hesaplama

 Ygs sonuçları ne zaman açıklanacak 2014. 2014 ygs sonuçları ne zaman açıklanacak bu konuda ösym tarafından yapılacak açıklamaları ygs sonuçları açıklandığı an SİİRTAJANS.com sitesinden anında öğrenebileceksiniz.  23 Mart 2014 Pazar günü yapılan ygs sınavından sonra 2014 ygs sonuçları  için gözler Ösym'de. Ygs sonuçları için açıklama yapan Ösym Başkanı Ali Demir  2014 Ygs sonuçlarını çok hızlı bir şekilde açıklyacakları geçen yıl 8 günde açıkladıklarını bu yıl 2014'te  büyük bir süpriz yaparak ygs sonuçlarını daha erken açıklayacaklarını belirti.

Ösmy ygs sorularını aldığı karar gereği tamamını  yayımlamadı soruları ve cevaplarını inceleyemen adaylar bu yüzden bir an önce 2014 ygs sonuçlarının açıklanmasını heyecanla bekliyor.

 ygs sonuçları ne zaman açıklanacak bu konuda ösym tarafından yapılacak açıklamları ygs sonuçları açıklandığı an mebpersonel.com sitesinden anında öğrenebileceksiniz.


ygs sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu sınavdan sonra gün geçtikçe önem kazanmaya başlamış durumdadır. Böylece ygs sınav sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak eden adaylarımızında sayısı giderek artmaktadır. 23 mart 2014 tarihinde yapılan sınavla ilgili soruların %20'lik bir kısmı ösym tarafından yayınlanırken ygs sınav sonuçları ne zaman açıklanacak olması için kesin bir tarih bulumamaktadır. Ancak müjdeli haber ösym başkanı tarafından belirtilmiş durumdadır. Ösym başkanının yaptığı açıklamaya göre ygs sınav sonuçlarını nisan ayının ortalarında açıklayabiliriz demişti. Tüm bu gelişmeler ışığında anlık bir karar ile ygs sınav sonuçları nisan ayıın ilk haftasıda açıklanabilir. Yani ygs sınav sonuçların ne zaman açıklanacak sorusuna genel bir yanır aramış olursak ygs sınav sonuçları nisan ayının ilk günleriyle nisan ayının ortası arasında açıklanabilir.

 

YGS SORULARININ YÜZDE 20'Sİ AÇIKLANDI

Sınav sorularının yüzde 20'sini oluşturan ve adayların incelemesine açılan sorular, "Temel Soru Kitapçığı" adı altında osym.gov.tr'den açıklandı.

 

2014 YGS PUAN HESAPLAMA TIKLA TAHMİNLERİNİ ÖĞREN

YGS nedir?

Yükseköğretime Geçiş Sınavı ya da kısaca YGS, Türkiye`deki yükseköğretime geçiş sisteminin ilk sınavıdır. Yükseköğretim Kurumu tarafından 2010 yılından beri uygulanmaktadır. Lisans Yerleştirme Sınavına (LSY`ye) girmeye hak kazanabilmek için adayların öncelikle YGS sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

YGS puanı nedir?

Yükseköğretime Geçiş Sınavına giren adayların sınavda aldığı puandır.

YGS`de başarılı olmak ve LYS`ye girmeye hak kazanmak için YGS`den en az kaç puan almak gerekir?

Yükseköğretime Geçiş Sınavı; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 bölümden oluşur. Her bölümden 40 soru olmak üzere toplamda 160 soru sorulmaktadır. Sınav süresi, tek oturumda 160 dakikadan oluşmaktadır. Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girmeye hak kazanabilmek için herhangi bir puan türünde 180 puanın geçilmesi gerekir.

YGS testlerinde netler nasıl hesaplanıyor?

YGS puanınız YGS`de her bir test bölümünden yapmış olduğunuz netler kullanılarak hesaplanmaktadır. Her bir test bölümünde yapmış olduğunuz net sayısı, doğru cevaplamış olduğunuz soru sayısından yanlış cevaplamış olduğunuz soru sayısının 1/4`ünün çıkarılmasıyla hesaplanır.

YGS puan hesaplama aracıyla hangi testlerdeki netlerimi hesaplayabilirim?

Hesaplama.net YGS puan hesaplama aracıyla Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testlerindeki net sayılarınızı hesaplayabilirsiniz.

YGS puan hesaplama aracıyla hangi türdeki YGS puanlarını hesaplayabilirim?

Hesaplama.net YGS puan hesaplama aracıyla YGS 1, YGS 2, YGS 3, YGS 4, YGS 5 ve YGS 6 puan türündeki ygs ham puanlarınızı hesaplayabilirsiniz.

YGS puan hesaplama aracıyla hesapladığım puanıma okul puanım dahil mi?

Hesaplama.net YGS puan hesaplama aracıyla hesapladığınız YGS puanınıza okul puanınız dahil edilmemektedir.

YGS puanı nasıl hesaplanır?

YGS Puanı, 2013 YGS puanı hesaplamasında kullanılan katsayılar ve özel formüller kullanılarak hesaplanmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÖZEL HABERLER
ANKET
Yeni Siirt Belediye Başkanı hangi sorunu çözmeye öncelik vermeli?
Tüm Hakları Saklıdır © 01 Ocak 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim