• BIST 79.417
  • Altın 590,89
  • Dolar 2,2335
  • Euro 2,8285
  • Siirt 21 °C

Başbakan Bugün Nerede Başbakan AK PARTİ Miting Programı (22.03.Cumartesi)

Başbakan Bugün Nerede Başbakan AK PARTİ  Miting Programı (22.03.Cumartesi)
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın günlük programı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün (21.03.2014Cuma) Nerede Miting yapacak. Başbakan CANLI YAYIN İZLE!Başbakan CANLI İZLE!Başbakan bugün nerede? Başbakan yerel seçim mitingi bugün nerede olacak?

Siirt Haber Ajansı

Başbakan Mitigini canlı izle!Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mitingini canlı olarak izle.Yaklaşan seçinler partililer üzerindeki stresini decam ettiriyor.Başbakan recep Tayyip Erdoğan bugün yine farklı iki şehirde halkla bir araya gelecek.Başbakan Erdoğan mitingini CANLI izle!AKP Mitingini canlı izle...

 

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN Günlük Programı

 

Başbakan Erdoğan Mitingini CANLI İZLE!

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN  RİZE KONUŞMASI

Erdoğan, Cemaat'in Twitter üzerinden yayınlanan ses kayıtları için "Şantaj montaj fark etmez, Rizeli affetmez" dedi. Erdoğan şunları söyledi: "Yeter ki siz bize güç verin, sizin bu heyecanınız bizim gücümüzü artıracaktır."

Başbakan'ın konuşmalarının satır başları;

"En son 24 Ağustos'ta gelmiştik. Özledik be.. Ana ocağımızı baba ocağımızı özledik. 30 Mart'ın rengi belli oldu Rize'de..

"OVİT TÜNELİ'Nİ BİZ DELDİK"
BDP Siyasi kürtçülük yapıyor, MHP siyasi Türkçülük yapıyor. CHP ise kumsalların partisiyim diyor.  Ben Türk'ü Türk olduğu için, Kürt'ü Kürt olduğu için sevmedim, beni yaratan Allah onları da yarattığı için sevdim. Biz bu millete efendi olmaya gelmedik, hizmetkar olmaya geldik. Türkiye'nin yola ihtiyacı var dedik, yollar inşa ettik, Karadeniz sahil yolunun yüzde 35'i yapılmıştı, biz tamamladık, gördüğünüz tünelleri biz deldik. Ovit Tüneli'ni biz deldik deliyoruz.  

"79 ÜNİVERSİTE İLAVE ETTİK"
Türkiye'nin okullara ihtiyacı var dedik, 205 bin yeni derslik açtık. Geldik 76 üniversite vardı, biz 79 üniversite ilave ettik. Bizden önce Rize'de üniversite yoktu. Biz Rize'nin uşakları başka yere gitmesin, okumak için Rize'ye gelsinler dedik.

"YOLSUZLUKLA, YOKSULLUKLA MÜCADELE ETTİK"
Deriner barajını, Muratlı'yı bitirdik, Borçka barajına başladık orayı da bitireceğiz. Türkiye'nin dört bir yanına barajlar açtık. Türkiye'nin hastaneye ihtiyacı var dedik, hastanelerle doldurduk, insanımız neden uçağa binmiyor dedik havaalanları ile donattık. Yolsuzlukla, yoksullukla mücadele ettik, Türkiye'nin pasaportunun, parasının, bayrağının değerini yükselttik. Türkiye'nin büyümesinden rahatsız oldular. AK Parti'yi gönderelim ki Türkiye geri gitsin dediler. Yeniden faiz, kan ve vaiz lobilerine teslim edelim dediler.

"AMA MİLLETİM MİLLETİN İRADESİNİN ÇALIŞMASINA MÜSADE ETMEDİ"
Terör ve savaş lobileri hep beraber çullandılar. Önce gezi olaylarını başlattılar. Ama Rize gezicileri buraya sokmadı. Ardından 17 Aralık, sonra da 25 Aralık komplosunu devreye soktular. Ama milletim millletin iradesinin çalınmasına müsade etmedi.

İktidarın milletten alınıp seçkinlere devrilmesine biz göz yummadık. Kasetlere montajlara boyun eğmedik,  Buraya siz getirdiniz,  Siz git demediğiniz sürece buradayız. Pensilvanya'dan Türkiye'yi karıştırmaya çalışan fitnecilere asla Türkiye'yi teslim etmeyiz. 

"DARBECİLERE YAĞ YAKTI"
Güya İnzivaya çekilmiş, Mekke, Medine ne güne kalmış oralarda inzivaya çekilseydin. Siyasetle sporla ilgileniyor, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na hain diyebiliyor.Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve bakanlarını rahatlıkla dinliyor.  Yanında 30 yıldır bulunan öğrencilerini bile dinliyor.

Suriye'de sustu, Mısır'da sustu,  Myanmar'da müslümanlar katledilirken sustu, İmam Hatipler Kapatılırken sustu,  kızlarımız başörtüsü yüzünden kapıda kalırken sustu, hatta 'füruattandır' dedi. 

Hakkını yemeyelim arada bir konuştu. Darbecilere yağ yaktı. Merhum Erbakan söz konusu olunca 'beceremediniz" dedi.  Mavi Marmara için otoriteden izin alınmalıydı dedi, peki şimdi otoriteyi niye hatırlamadı. 

BAHÇELİ VE KILIÇDAROĞLU İLE HAŞROLUNACAK
Kişi sevdikleri ile birlikte haşrolunacaktır. Sen, Kılıçdaroğlu ile Bahçeli ile birlikte haşrolunacaksın. Bu kadar kelepir partiler varken niye parti kursun. İşi taşerona vermiş, emrine amade CHP ve MHP var. Tunceli'ye gidiyor solcu, Konya'ya gidiyor muhafazakar, Suriye'ye gidiyor Esed'ci Ankara'ya gidiyor ülkücü oluyor. İnanın bukalemun olsa bunun hızına yetişemez. Akşam başka sabah başka. Bu genel mudür seçimde oy kullanacağı sandığı bulamadı.  Rize bu seçimde bir başka ders versin istiyorum. 8 gün var, bizim ablalara diyorum ki kapı kapı dolaşalım, sandıklara sahip çıkalım. Gençler, abiler sandıklara öyle sahip çıkalım ki kuş uçmasın. Burdan CHP, MHP ve diğerleri hepsi bu seçimde dersini almalı. Siyaseti kirletenler dersini almalı.

Biz birinci çıkmazsak görevi bırakacağım, onlar da bunu yapacak mı? Bundan önceki seçimde yüzde 40'ın altında oy alırsam giderim demişti ama hala o koltukta. MHP lideri 7 seçimdir hep kaybetti, 8. seçimde de kaybedecek ama yine yerinde oturacak. Şimdi de Cumhurbaşkanlığı seçimini diline dolamış. Şimdi 30 Mart'ı konuş, 30 Mart'tan sonra zaten cumhurbaşkanlığını konuşuruz. Rize hemşehrisine, başbakanına sahip çıkacak. 30 Mart'ta AK Parti yine Türkiye'nin bir numaralı partisi olacak. Ben size bakıyorum, siz göğe bakıyorsunuz. Siz havalimanı istiyorsunuz.

RİZE VE ARTVİN İÇİN HAVAALANI SÖZÜ
Rize ve Artvin'e ortak hizmet verecek bir havalimanını inşallah yapacağız. Yılda bir milyondan fazla yolcunun kullanabileceği havalimanını inşallah yapacağız. Ovit Tünelinin açılması ile birlikte buraya lojistik merkezi kuruyoruz. Bugüne kadar gelenler sadece söz verdiler. 14 Mayıs 2011'de söz verdik. 2012 yılında temelini attık, Şimdi Ovit tüneli hızla devam ediyor. Önümüzdeki yılın sonunda Ovit Tüneli bitiyor. Artık kış dinlemiyoruz. Biz yolları böldük, dağları deldik gönülleri birleştirdik. Biz Ferhatız millet de Şirin, Biz de milletimizle böyle kavuştuk. Ovit ile birlikte doğu ve güneydoğu hatta kafkaslar Rize ile buluşacak. Sabah Karadeniz'de kahvaltı yapan hemşehrim öğle yemeğini Mardin'de yiyebilecek.

Güney Çevre Yolunu, ve Salarha tünelini yapıyoruz. Bu tünelle yolu 9 km kısaltıyoruz. 12 yılda Rize'ye 7.5 katrilyon yatırım yaptık. Alicenaplık gösterdiniz Rize'deki üniversiteye ismimi verdiniz. Bugün üniversitemizde 14 bine yakın öğrenci var. Rize'deki öğrencilere 61 trilyon kredi verdik. Rize'ye 7 adet yüksek öğrenim yurdu açtık. Aydere kayak tesisleri yapıyoruz. Sağlık'ta Rize'yi ihya ettik. Rize artık dışarıya sağlıkta gitmeye gerek duymuyor. Bir fıtık ameliyatı için neler çektiğinizi biliyorum. Şimdi Rize'de kalp ameliyatı, kanser hastalığı tedavisi yapılıyor. Rize'de arıcılık için bal ormanları yaptık. Tüm ilçelerimizde bir patlamanın olacağını biliyorum. Rize'yi doğalgazla tanıştırdık.

SAKIN FARKLI ADAYLARIN SÖZLERİNE KANMAYIN
Partimizin kuralları, kararları var. Adaylarımıza vereceğiniz destek, kendisinin yanısıra partimize verilecek destektir. Türkiye'nin birçok yerinde kendi tercihleri dolayısıyla bizden ayrılıp başka partiler için aday oldular. Şimdi de Başbakan'dan onay aldım diyorlar. Benim kendi partimin dışındaki hiçbir adaya onayım yoktur. Seçildikten sonra AK Parti'ye geçeceğini söyleyenler var. Sakın kanmayın. Bu seçimde alacağımız oyla dünyaya ders vereceğiz. Ben adaylarımıza ve partimize destek istiyorum. Rize'de adayımız Prof. Dr. Reşat Kasap'tır. Kendisinin ve ekibinin Rize için hazırladığı projelerin takipçisi olacağım. 18'de 18 bu seçimi almaya var mıyız. Başkanlarıma söylüyorum millete tepeden bakmayacağız. Milletin hizmetkarı olacağız."

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN  ARTVİN KONUŞMASI

Başbakan'ın konuşmalarının satır başları;

"SİZİ GİDİ GEZİCİLER SİZİ.."
"Nevruz bayramımız kutlu olsun. İnşallah Nevruz Bayramı'nın barışı kalıcı olur. Gelirken birşey dikkatimi çekti. Çöp depolama var. Çöp depolamanın sızıntısı Çoruh nehrine akıyor.. Hani bunlar çevreciydi? Öyle demiyormu halk partisi.. bu geziciler çevreci değil miydi? sizi gidi geziciler sizi...Koskoca İzmir, hala vahşi depolama yapıyor..

 


"ARTVİN'E ÜNİVERSİTEYİ BİZ KURDUK"
Biz şu yaptığımız yatırımlar ile Artvin'i nereden nereye getirdiğimizi zaten görüyorsunuz. Üniversiteyi kurduk. Şimdi burada Artvin'in evletlarıda okuyor şehir dışından gelen evlatlarımız da okuyor. YURTKUR binası bile onların akıllarına gelmiyordu. Onları bile biz yaptık. Bizim iktidarımızdan önce öğrencilere verilen burs 45 liracıktı. Şimdi biz 300 lira veriyoruz.

"LAFLA OLMUYOR BUNLAR"
Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Büyük medeniyet yolunda, insan, demokrasi, şehir diyoruz. Lafla bunlar olmuyor. Artvin'de inşallah süratle doğalgaza kavuşacak. Şu anda 72 ilimizde doğalgaz var, diğer 9 ilde bu nimetten süratle faydalanacak.

"BAŞÖRTÜLÜ KIZLARIM NE DERTLER ÇEKTİ"
Ah benim başörtülü kızlarım ne dertler çektiler. Üniversitelerin kapılarından çevrildiler. Kat sayı engeli getirdiler. İstediğin üniversiteye giremiyorsun. Kardeşlerim ne oldu sabrettik zafere koştuk. 4+4+4 ile Türkiye'nin önünü açtık. Başörtüsü sorunu çözdük, istediğin üniversiteye gidebiliyorsun. İşte birlik beraberlik budur.

"YOLSUZLUK İFTİRALARI ATTIKLARI HALDE BİZ..."
İnşallah Artvin ile Rize arasında bir yere havaalanını yapacağız. Etüt çalışmalarını yapıyoruz. Bu adamlar böyle proje planlar açıklayamazlar. Bize yolsuzluk iftiraları attıkları halde biz projelerimize devam ediyoruz.

"ARTVİN RİZE ARASINA HAVAALANI"
İnşallah Artvin ile Rize arasında bir yere havaalanını yapacağız. Etüt çalışmalarını yapıyoruz. Bu adamlar böyle proje planlar açıklayamazlar. Bize atılan yolsuzluk iftiralarına biz hep eserlermiz ile karşılık verdik."

En Son Haber

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN  SAKARYA KONUŞMASI

Başbakan'dan çok sert çıkış

Başbakan'dan çok sert çıkış

AK Parti'nin Sakarya mitinginde konuşan Başbakan Erdoğan, "Bunların hesabını soracağız" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adapazarı Kent Meydanı'nda halka seslenerek, "Bu topraklar üzerinde kimse operasyon yapamaz" dedi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adapazarı Kent Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, 'Buradan Arnavutluk, Sırbistan, Bulgaristan ve Romanya'daki vatandaşlarımı selamlıyorum. Hendek sağ olun, var olun. anacığımı bana hatırlattığınız için ayrıca size teşekkür ediyorum. Kardeşlerim, Türk kardeşlerim, Kürt kardeşlerim sizleri selamlıyorum. Abhazlar, Gürcüler, Adigeler, Boşnaklar, Pomaklar, Roman kardeşlerim sizleri selamlıyorum. Kardeşlerim Sakarya bir Türkiye haritasıdır. Kardeşlerim biz yola çıkarken ne dedik? Ben Türk'ü Türk olduğu için sevmiyorum, Kürt'ü Kürt olduğu için sevmiyorum, Pomak'ını, Tatar'ını ırklarından dolayı sevmiyorum. Beni yaradan Allah onları da yarattığı için seviyorum. Bunun için ne diyoruz, 'tek millet' diyoruz. Bizde ayrımcılık yok, Yunus'un diliyle yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. Kardeşlerim ikincisi ne dedik? Tek bayrak dedik. İşte bayrağımızın rengi şehidimizin kanıdır. Hilal bağımsızlığımızın ifadesidir. Yıldız şehidimizin simgesidir. Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. İşte bu toprak var ya, bu toprak, ah benim kardeşlerim. 780 bin kilometrekareyle vatan toprağıdır. Burada kimse ameliyat yapamaz, kimse operasyon yapamaz. Bunun tamamı tek millet, Türk milletinindir, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınındır" dedi.

 

"PENSİLVANYA TÜRKİYE DÜŞMANLARIYLA İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Dünyada Türkiye düşmanı kim varsa, hangi basın, medya örgütü varsa Pensilvanya onunla yol arkadaşlığı yapıyor" dedi.

Sakarya'da halka hitap eden Başbakan Erdoğan, "Sakarya şu haliyle yeniden bir tarih yazıyor. Sakarya bugün bu coşkuyla demokrasisine sahip çıkıyor, milli iradeye sahip çıkıyor, sandığa sahip çıkıyor. Ben bu meydanda farklı bir hassasiyeti görüyorum. Bu meydanda milletin itirazını, milletimizin haykırışını, milletimizin adeta, dini değerleri ayaklar altına alanlara, devlet içinde yapılanma, din içinde paralel din kurmaya çalışanlara buradan itiraz ediyor. Tek ceketim var diyen, o ceketin içine dünyayı sığdıranlara milletim itiraz ediyor. 'Pensilvanya'da inzivaya çekildim' deyip oradaki malikanesinden Türkiye'yi karıştıranlara, ülkem içinde fitne çıkaranlara milletim itiraz ediyor. Ne diyor? 'Pensilvanya'da inzivaya çekildim.' Yahu neden kendi ülkende inzivaya çekilmedin? Sakarya'da inzivaya çekilemez miydin? Bursa'da çekilemez miydin? Mekke'de, Medine'de inzivaya çekilemez miydin? Neden oralarda değil de Pensilvanya'da. Bu nasıl bir inziva Allah aşkına? İnzivadayım, diyor holding yönetiyor, şirket yönetiyor, milyarlarca doları yönetiyor. İnzivadayım, diyor, Türkiye'deki insanların telefon konuşmalarını dinliyor, hatta yatak odalarını izliyor. İnzivadayım, diyor, spordan darbeler, MİT raporlarından Susurluk'a kadar, hukuktan siyasete, atamalardan görev almalara kadar her meseleye müdahale ediyor" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Gülen'in "Türkiye düşmanlarıyla" iş birliği yaptığını belirterek, "Kardeşlerim Allah rahmet eylesin. Sakarya'da Mehmet Selahattin Şimşek adında bir gönül adamı yetişti. Ömrünü ilme adamıştı. Hiçbir karşılık beklemeden hak için, halkı için çalıştı, Hakk'ın rahmetine kavuştu. Ne diyordu Selahattin Şimşek biliyor musunuz? 'Hakikatler yapraklarını hiçbir sonbaharın dökemediği asırlık ağaçlardır. Ölçüleri yanlış olanların bütün ölçümleri de yanlış olur' diyordu.

 

İşte bu Pensilvanya'daki zat bu topraklar üzerinde yetişmiş asırlık çınar ağacının yapraklarını dökebileceğini zannetti. İşte bu Pensilvanya'daki zat, yanlış ölçülerden yola çıkarak yanlış ölçümler yaptı. Bitmedi Said'i Nursi'yi sevdiğini anlatıyor değil mi? Ne diyor Bedüzzaman? 'Baki hakikatler fani şahsiyetler üzerine bina edilemez.' İşte bu Pensilvanya'daki zat, kendi fani şahsiyetleri üzerine, kendi hırsları arzuları üzerine güya baki hakikatleri inşa etmeye çalışıyor. Kardeşlerim, bizim dinimizde böyle bir şey yok. Biz yola çıkarken, 'Kula kulluğa hayır' dedik. 'Sadece Allah'a kulluk edeceğiz' dedik. Onun için ne dedik? Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Sadece rükuda eğileceğiz, başka hiçbir yerde hayır efendim, 'Pensilvanya'daki söylediyse bir hikmet vardır.' Hadi oradan canım. Allah'ın hükmü üzerine hiçbir hüküm yoktur.

 

Nereden çıkarıyorsun? Ne demek? Yani onun yanlışları yok mu? Onun her söylediği doğru mu? Ama biz bu yola 81 vilayetle, 71 milyonla hep birlikte çıktık. Dünyanın bütün mazlumlarıyla yol arkadaşı olduk. Bu yolda her zaman milletle yürüdük ama dikkat edin Prensilvanya kimlerle arkadaşlık yapıyor. Çok dikkat edin. Pensilvanya, tarihe dinle, dindarlara zulümle geçmiş CHP'yle yol arkadaşlığı yapıyor. Camileri ahıra çeviren, Kur'an'ı yasaklayan CHP ile yol arkadaşlığı yapıyor. Pensilvanya MHP ile yol arkadaşlığı yapıyor. Gezicilerle, marjinal sol örgütlerle yol arkadaşlığı yapıyor. Dünyada Türkiye düşmanı kim varsa, hangi basın, medya örgütü varsa Pensilvanya onunla yol arkadaşlığı yapıyor. Manşetlerinden kan damlayan medya ile, rant peşinde koşan iş örenlerle yol arkadaşlığı yapıyor. Neden? Yeter ki AK Parti'yi indirelim. Ama başarılı olamayacaklar. Neden?İşte tablo burada, cevap burada. Halep oradaysa arşın Sakarya'da" ifadelerini kullandı.
 

"BEN BÖYLE BİR İNSANA SAYGI DUYMAM"

Başbakan Erdoğan, 'Kardeşlerim, milletin iktidarını yıpratmak için, Türkiye'de demokrasiyi bir kez daha tahrip etmek için, Türkiye'nin kutlu yürüyüşünü durdurmak için, önce Gezi olaylarıyla karşımıza çıktılar. Arkasından 17 Aralık darbe girişimiyle çok açık bir saldırı başlattılar. Bir kez daha altını çiziyorum. Gezi olaylarını başarabildiler mi? Başaramadılar ama iyot gibi açığa çıktılar. 25 Aralık'ta aynı şeyi düzenlediler. Ne oldu? Başaramadılar. 17 Aralık'ta bu millet onlara tokadı attı, 25 Aralık'ta da bu millet onlara tokadı attı. Şimdi geliyoruz 30 Mart'a. 30 Mart'ın sandıktaki tokadı hiçbir şeye benzemez. Onun için o gün ben sizden çok çalışmanızı istiyorum. Türkiye'nin büyümesinden, güçlenmesinden rahatsız olanlara 30 Mart bir cevap günüdür. İstediğiniz kadar tuzak kurun. Halkın bir tuzağı var, Hakk'ın bir tuzağı var. Bunlar bunu görmediler.'
'Kardeşlerim artık AK Parti milletiyle bu yolda gümbür gümbür geliyor. Kim ne yaparsa yapsın. Bak şurada seçim dönemindeyiz değil mi? Seçim ortamında tuttular 4 tane bakan arkadaşımızla ilgili, illaki hemen Meclis'in toplanması lazım, bu fezlekenin görüşülmesi lazım. Ya ne oldu? Şurada 10 gün var, seçim yapalım, seçimlerden sonra görüşelim. 55 imza toplandı, şimdi de Meclis Başkanlığına partimiz bunu verdi. Ne CHP ne MHP Meclis Araştırma Önergesi verdi ama biz verdik. Biz rahatız. Bizim bu noktada sıkıntımız yok. Bu kefenle beraber yürüyeceğiz. Zaten kefenini giyenler bu işi başarır. Korkaklarla bu iş olmaz, yürekli olanlarla bu iş olur. Bunu böyle başaracağız. Ne oldu, meclis toplantı yeter sayısında varlar, iş oylamaya gelince hepsi kaçıp gittiler. Ne oldu, yine aldınız mı dersinizi, tokadı yediniz mi? Şimdi Araştırma Komisyonu, zaten arkadaşlarımızın 4'ü de haklarında böyle bir komisyonun kurulmasını istiyor, aklanmak istiyor. Biz diyoruz ki hiçbir şeyin üzeri kapatılmasın ama iftiralarla, montajlarla milli irade hırsızlığı yapılmasın.'

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu Pensilvanya'nın piyonlarını kullanarak Türkiyemize, milletimize, ulusal güvenliğimize karşı bir saldırı var. Bir Başbakanı dinleyemezsiniz, Cumhurbaşkanını, bakanları dinleyemezsiniz ama bunlar dinlediler. Bunlarda ahlak diye bir şey yok, seviye diye bir şey yok. Bunlar insanlıktan nasibini almamış. Bir Müslüman bir diğer Müslümanı veya insanı özel mahremine girip dinleyemez, gözetleyemez ama bunlar bunu yaptı. Ya sen bir hocaefendi misin, bir istihbarat şefi misin? Ya bunlar bir şantaj şebekesi. Yani 10 yıl 15 yıl önce benim de bir saygım yok değil, vardı. Şu hale bak. Ben saygılarımı kaybettim çünkü ben böyle bir insana saygı duyamam. Saygı duyarsam önce kendime, sonra tüm insanlara saygısızlık yapmış olurum."

'Gece beddua seansları yapıyorlar. Gece öğrenci kardeşlerimiz kaldırıp Başbakana beddua ediyorlar" diyen Erdoğan, bu bedduaların tutmayacağını belirterek, "Bu beddualar döner onları vurur. Bize buradaki ablaların, ağabeylerin, dünyadaki Müslümanların, ülkemdeki vatandaşların duası yeter. Filistin'deki kardeşlerimizin duaları yeter, Mısır'daki kardeşlerimizin duaları yeter. Sizin beddualarınız tutmaz ama Mavi Marmara vurulduğu zaman gülenlerdendi bunlar. Ey Fethullah Gülen, o 9 tane şehidimiz için ağladın mı? Tam aksine onların vurulmasını haklı çıkaracak açıklamalarda bulundun. Suriye'deki mazlumların lehine bir açıklama duydunuz mu? Hepsi aleyhte. Ah benim kardeşlerim. Buraya gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Samimi, dürüst kardeşlerimiz var, oraya inanmışlar. Başınızı iki elinizin arasına alın düşünün. Ya bu adam Suriye'deki 160 bin mazlum kardeşimiz şehit edildi, öldürüldü, ya bunlar için neden ağlamıyor? Mısır'da ölen Esma kardeşimiz için niçin ağlamıyor? Sen o topladığın zekatları, kurbanları, milyarca doları ne yaptın, bunların hesabını soracağız. Bunu yanlarına bırakmayacağız. İnlerine gireceğiz, inlerine' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Erdoğan, ifadelerini şöyle sürdürdü:

'CHP'nin genel müdürü, o bana muhatap olacak kiloda değil. Onu koyun bir kenara. Ondan bir şey olmaz. Bugün 3 tane koyun verin, kaybeder gelir. SSK'yı mahveden bu. SSK hastanelerinde çektiğimiz çileyi biliyorsunuz. Bu gidiyordu aslında. Rahşan Affı'yla kurtardı. Oyun tabii büyük. Tuzak büyük. Milletin iradesine karşı saldırı büyük. Sakarya'da belediye buraya bir tane otopark yapmamış diyor fakat Bu CHP'nin belediye başbakanına da yazıklar olsun. Kulağına fısıldamadı. Şuranın altı otopark yahu. Mitingi nerede yaptığından haberi yok. Kardeşlerim geldiğinden beri devamlı çark ediyor ve maalesef en önemli mesleği yalan. Bunlarda fitne var, fesat var ve milleti birbirine düşürüyorlar. Emirleri Pensilvanya'dan alıyorlar. Pensilvanya'da da aynısı var. Ffitne var, fesat var, yalan var. Ben artık bıktım bunun yalanlarını dinlemekten. Merkez Bankası milli bankamız değil miydi? Yerim senin milliyetçiliğini. Bunlar kafatası milliyetçisi. Hani kafaları ölçüyorlardı ya. Bunlar onlardan. Millete ne hizmet yaptınız. Merkez Bankası'nı biz devraldığımızda kasasında 27, 5 milyar dolar vardı. Şimdi 128 milyar dolar var. Soruyorum vatanı sevmek 25 milyar dolarda kalmak mı, 128 milyar dolara çıkarmak mı? Kardeşlerim sandığın rengi belli. Dağıtılan o gazetelerdeki broşürlerdeki yalanlara inanmayacağız. Biz ne dedik, sabır dedik. Sabreden zafere erdi. Bunlar çok zulmetti bizim kızlarımıza. Ben babayım, benim iki kızım da okullarına giremedi. O yüzden yurt dışına gönderdim. Orada okudular. Düşünün Amerika'da okuyor, halkının yüzde 99'u Müslüman olan Türkiye'de okuyamıyor. Hamdolsun hepsi de Amerika'nın, İngiltere'nin okullarında mastırını, doktorasını yaptılar, yurduna döndüler. Kardeşim 30 Mart'ta iki şey oylanacak ya eski Türkiye ya yeni Türkiye. Kılıçdaroğlu bayrağı bizden çok seviyordu. Hakkari'de Türk Bayrağı neredeydi? İzmir'e gelince gösteriyorsun. Hakkari'de neden gösteremiyorsun? Orada doğru dürüst teşkilatın bile yok ama bizim var. Biz bayrak sevgisiyle, bayrak aşkıyla büyüdük. Kardeşlerim biz böyle yürüdük. Böyle yetiştik, böyle yetiştirdik.'

SABAH

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN  BURSA KONUŞMASI

İşte Başbakan'ın konuşmasından başlıklar:

- "Bir başbakanı, bir cumhurbaşkanını, bir bakanı dinleyemzsiniz. Mahkeme kararı falan alamazsınız böyle bir şey yok. Bunlar devletin kurumlarını, güvenli hat diye bizlere verilen telefonları bile dinleyecek kadar adiler alçaklar.

TWİTTER'IN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ

Mahkeme kararı çıktı. Twitter mwitter hepsinin kökünü kazıyacağız. Uluslararası camia şöyle der böyle der hiç ilgilendirmiyor. Türkiye Devleti'nin gücünü görecekler. Bunun özgürlükle alakası yok. Özgürlük birinin mahremine girmek değil. Buna fırsat vermeyeceğiz. Süratle bu adımı atıyoruz. Ülkemin güvenliği söz konusu." dedi.

Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü:

4 bakanla ilgili fezleke dediler. Daha seçim var seçimden sonra yapsak olmaz mıydı? Ruh ikizleri bir araya geldiler. Meclis'in kapısını bilmeyenler dün oradaydı. Zannettiler ki AK Perti gelmeyecek. Nesıl gelmeyiz. Geldiler yeter sayısı sağladılar bizim arkadaşlar dışarıda bekledi sonra bizimkiler de girdi. Ne oldu? Takip ettim. Bunlar  Ak Parti'nin sayısını az zannettiler ortalığı karıştırdılar sonucu da şu oldu baktılar iş gitmiyor oylamaya gelice 151 kişi bunlardan kaldı. Ak Parti 259'la derslerini verdi. Bunlar akıllanmaz uslanmaz haddini bilmez.

YARGI ONU DA YASAKLADI

Ak Parti'nin bir bayrak reklamı oldu. Yargı onu da yasakladı. Bu da yasaklara girermiş. Diğer partiler de bayrağı getirsinler onun reklamını yapsınlar. Bayrak duygusu çok önemli.

KILIÇDAROĞLU'NUN BOZKURT İŞARETİ YAPMASI

Şimdi Kılıçdaroğlu da Rabia işaretini öğrenmiş. Ama o Kılıçdaroğlu, yapar. Ankara'da değişik değişik işaretler yapıyor. Nasıl oldu bilmiyorum, her işareti yapıyor. Çünkü göründüğü gibi olan değil, olduğu gibi olan değil, nereden gelirse toparlayayım peşinde. Omurgalı olmak lazım siyasette. Omurgasızdan bir şey olmaz.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN  EDİRNE KONUŞMASI

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;
İDEOLOJİYE Mİ YOKSA HİZMETE Mİ OY VERECEKSİNİZ?
-Kardeşlerim ben size projelerimizi ve yaptıklarımızı anlatıyorum. Hayalleri değil gerçekleri ve yaptıklarımızı anlatıyorum. Kılıçdaroğlu size anlatsa anlatsa SGK'daki yıllarını anlatır. Ey CHP'ye gönül veren kardeşim esere mi oy vereceksiniz, size hizmet edene mi oy vereceksiniz, yoksa meydanlarda ideolojik, yalan, iftira atan kişilere mi oy vereceksiniz? Allah insan için aklı verdi, düşünmeyi emretti.

BİRİNCİ ÇIKMAZSAN BIRAKMAYA HAZIR MISIN?
-Benim partim seçimlerden birinci parti çıkmazsa ben genel başkanlık görevimi bırakırım. Kılıçdaroğlu, bizim arkamızdan nal toplar. Ben bırakmaya hazırım. Sen bırakmaya hazır mısın? Bırakamazlar. Koltuğun sıcaklığı onları bırakmaz. 


BİRİ ÇIKIYOR 3. KÖPRÜYÜ YIKICAM DİYOR
-Kılıçdaroğlu şimdi çıkmış İstanbul'a bir aday bulmuş. İhraç ettikleri adamı geldiler İstanbul'a aday yaptılar. Şimdi biri çıkmış diyor ki ben belediye başkanı olunca 3.köprüyü yıkıcam diyor. Biri çıkıyor silüeti bozuyor diyorlar. Herhalde silüeti takım elbise zannediyor. Ey Kılıçdaroğlu ey Pensilvanya biz eser belediyeciliği yapmaya geliyoruz. 

İNANDIĞI İÇİN DEĞİL, TAM İSTİSMARCI
-Kılıçdaroğlu, Elaziz'den bir tane oy almadığı Kovancılar'dan başörtülü bir bayanı belediye başkan adayı yapmış, tam istismarcı, inandığı için değil, zaten kazanamayacağını biliyor da bir istismar yapalım bakalım tutar mı diye. Bunlar başörtülülere rozet taktılar, sonra otobüsten attılar.


12 VAR ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
-12 gün var. Kapı kapı dolaşmamız lazım. Onların ablaları var bizim ablalarımız burada. Abilerimiz de burada. Durmak yok yola devam. Onun için çok çalışacağız. 


AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ EDİRNE'NİN SORUNLARINI ÇÖZECEK
-Ben İstanbul Belediye başkanı olduğum zaman İstanbul susuzdu, hava kirliliği vardı. Ama çözdük. 180 kilometrelik dağdan su getirdik. Biz dertliyiz dertli. Daha Edirne'nin alt yapısı ve kanalizasyonu hala nehirlere akıyor. Bu nasıl belediyecilik. Edirneliler AK Parti'ye oy versin. Biz Edirne'nin tüm sorunlarını halledelim.

RUH İKİZLERİ RUH ÜÇÜZÜ OLDU
-CHP-MHP ruh ikiziydi Pensilvanya'yı da yanlarına alınca bunlar ruh üçüzü oldular.
-Edirne bu güne kadar güvenilir yöneticilere teslim edilmedi. Gelin bu seçimde işin ehline, güvenilir isme bu işi teslim edelim. 


ASIL PATRONLA UĞRAŞIYORUZ
- Biz artık ipin ucundakilerle uğraşmıyoruz, ipi elinde tutan asıl patronla uğraşıyoruz. Bizim taşeronlarla işimiz yok. CHP, MHP, BDP, bunlar Pensilvanya'nın şu anda taşeronu oldular.
BUNLARINKİ MUT'A NİKAHI
-Muta nikahını bu F tipi çok konuşuyor. Bunların da şimdi siyasette bir Mut'a nikahı oldu. Öyle anlaşılıyor. CHP ile paralel arasında Mut'a nikahı kıyılmış. Onlarda öyle şeyh mürit ilişkisi yok. O çok faziletli bir iştir. Onlarınki çok farklı.

 

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN  TEKİRDAĞ KONUŞMASI

Erdoğan'dan Gülen'e yanıt !

Başbakan Erdoğan Tekirdağ mitinginde halka seslendi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Pensilvanya'daki zat bakalım ne kadar orada kalacaksın. Sen ülkemi karıştıracaksın biz de seni bırakacağız yok yaa. Yok öyle 25 kuruşa simit. Bu iki parti ruh ikiziydi, Pensilvanya da katıldı onlara. Bunların ablaları varmış. Kapınıza gelene şöyle söyleyin: "Sizin utanmanız yok mu, ar namusunuz yok mu, sizin hocanız kestane pazarında başka konuşuyordu, 28 Şubat'ta başka konuşuyordu. Hocanız partisini kursun buraya gelsin, boyunun ölçüsünü alsın."

"ÖNCE EVİNİN ADRESİNİ ÖĞREN"

Kılıçdaroğlu "Başörtü sorununu ben çözdüm" diyor. Güler misiniz, ağlar mısınız ? Kılıçdaroğlu sen önce evinin adresini öğren.  Buna 3 tane koyun verin kaybeder gelir. Biz buralara rast gele gelmedik. Durup dururken gelmedik. BDP siyasi Kürtçülük, MHPsiyasi Türkçülük yapıyor.  CHP de 'kumsalların partisiyim' diyor.

"CASUSLUKTAN YARGILANACAKLAR"

Yolsuzluk da yolsuzluk yolsuzluk da yolsuzluk. Kılıçdaroğlu sen aynaya bak aynaya. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. Sen yavuz hırsızsın Kılıçdaroğlu.  Sen busun...Yalancının mumu yassıya kadar yanar.  Bunların ki erken söndü. Telefon dinleyenlere aldanmayın
Bunlar sahtekar, bunlar korsan. Bunlar casuslukyan yargılanacaklar.

"HER NUMARA VAR"

Geceleri beddua seansı düzenliyorlar. 12 sene aklınız neredeydi, bu Başbakan iyiydi. Kitaplar geliyordu, teşbihler geliyordu. Ne oldu da şimdi beddualar geliyor. Ne oldu ki ananasların yolunu mu kestik? Tek ceketi varmış? Sevsinler senin bir ceketini.  Eee saraylar ne olacak? Gelene gidene de bir minder göstereceksin. "Burada yatıyorum" diyor. Her numara var.

Tekirdağ'a yeni bir gar yaptık. Modern bir yük toplama merkezinin yapılması için de çalışıyoruz. Tekirdağ'a şu ana kadar 7 kat trilyonluk yatırım yapıldı. Romanlar siz çok yaşayın emi

 

Kaynak: Haber7

Bu haber toplam 15779 defa okunmuştur
Yorumlar
selma uzkol
24 Mart 2014 Pazartesi 18:51
18:51
Bu sevda başka sevda hiç kimse kimseyi mitinglere çoluk çocuğunu yanına alıp zorla götüremez..Maaşallah Başbakanımızın mitingleri adeta mahşeri bir kalabalık..televizyondan izliyoruz fakat kaçırdığımız oluyor bazen ..Sayın Başbakanımızın konuşmalarını kısa az ve öz bir şekilde yazmışsınız gerçekten çok beğendim..Ellerinize emeklerinize sağlık emeği geçen herkesten Allah razı olsun..Başbakanımızı Cumhurbaşkanımızı Allah iki cihanda yüzlerini AK yedi düvelde Muzaffer eylesin..Din devlet millet hayrına çalışan herkesten Allah razı olsun..Din devlet millet aleyhine çalışanları Allahu teala KAHHAR ismiyle kahreylesin ..diyeceğim bu kadar hoşça kalın......
83.66.208.192
Diğer Haberler
ÖZEL HABERLER
ANKET
Yeni Siirt Belediye Başkanı hangi sorunu çözmeye öncelik vermeli?
Tüm Hakları Saklıdır © 01 Ocak 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim