• BIST 111.740
  • Altın 303,198
  • Dolar 5,9721
  • Euro 6,6887
  • Siirt 6 °C

Çamaşır Makinesinin Kazanı Düştü

Çamaşır Makinesinin Kazanı Düştü
Çamaşır makinesi teknolojisinin en temel parçalarından birisini oluşturan kazan, makinenin üst kısmındaki askılar ile alt kısımdaki amortisörler arasında ortada bulunmaktadır.

Çamaşır makinesi teknolojisinin en temel parçalarından birisini oluşturan kazan, makinenin üst kısmındaki askılar ile alt kısımdaki amortisörler arasında ortada bulunmaktadır. Çamaşır makinesinin kazanının düşmesi ise onu tutan bu parçalardan birisinde veya hepsinde fiziki bir problem meydana gelmesi ile söz konusu olabilir. Kazan askılarının kırılması, işlevini kaybetmesi de ya da alt kısımdaki amortisörlerin işlevini kaybetmesi durumunda çamaşır makinesinin kazanının düşmesi olarak tabir edilen durum meydana gelir. Bu durumda bireysel olarak yapılabilecek herhangi bir müdahale imkanı bulunmamaktadır. Bu nedenle de çamaşır makinesinin kazan sorununun giderilmesi için Soğanlık Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Uzman teknisyenler tarafından gerekli olan ekipmanlar hazır bulundurularak, makinedeki arızaların giderilebilmesi mümkün olur.

Çamaşır makinesinin kazanının düşmesi durumunda yüksek devir hızlarına çıkabilme kapasitesine sahip olan çamaşır makinesinin kullanımı ciddi güvenlik riskleri oluşturacaktır. Genellikle bu durumda kullanımının pek mümkün olmasa da bazı durumlarda kullanıma imkan verir. Ancak bu durumda çok ciddi bir güvenlik riski oluşturur. Bu yüzden de çamaşır makinesinin kazanı düşmesi durumunda mutlaka Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmelidir. Çamaşır makinesinin kazanının düştüğünün bireysel olarak makinenin içi açılmadan, ön kapak kısmında bulunan lastiğin pozisyonundan anlaşılabilir. Üst kısımda gerginlik alt kısımda birikme ve şekil bozukluğu söz konusu ise çamaşır makinesinin kazanı düştüğünü göstermektedir.

Eğer çamaşır makinesinde böyle bir durum söz konusu ise vakit kaybetmeden ve makinede daha fazla soruna yol açmadan profesyonel Kartal Arçelik Servisi merkezinin uzman teknisyenleri tarafından gerekli olan müdahalelerinin gerçekleştirilmesi için çağrı merkezinden başvuru yapılması gerekir. Uzman teknisyenlerin görev aldığı profesyonel çamaşır makinesi servisinin çağrı merkezi 7 gün 24 saat kesintisiz olarak faaliyet gösteriyor. Bu şekilde her zaman kolayca çamaşır makinesi arızası bildirimleri gerçekleştirilebiliyor. Bu tip durumlarda uzman çamaşır makinesi teknisyenleri tarafından çamaşır makinesinin kazan askıları ile amortisörlerinden hangisi arızalı ise değişimiyle ekonomik şekilde çözümünü sağlayabilmektedir. Ancak bunun durumun ilk fark edilmesiyle yapılan arıza bildirimleri sonucunda oluşturulabilmesi mümkündür. Aksi halde çamaşır makinesinin kazan dış kaplamasından da kırılmalar meydana gelebilir ki bu durumda çamaşır makinesi onarım maliyetlerinin önemli artmasına neden olur.

 

Bu haber toplam 1445 defa okunmuştur
Yorumlar
mustafa akyel
17 Temmuz 2019 Çarşamba 19:44
19:44
çamaşır makinem sıkarken çok ses çıkarıyor . banyoda aşlıyor solonda bitiriyor. ne olabilir?
78.173.224.71
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 541 941 04 68 | Haber Sistemi: CM Bilişim