• BIST 116.632
  • Altın 161,848
  • Dolar 3,7916
  • Euro 4,6745
  • Siirt 10 °C

En Spesifik Varil Transfer Pompaları Odaksan'da!

En Spesifik Varil Transfer Pompaları Odaksan'da!
Kullanabileceğiniz çok sayıda pompa türü var, ancak hangisi sizin için doğru?

 

Kullanabileceğiniz çok sayıda pompa türü var, ancak hangisi sizin için doğru? Uygulamanız için manuel ya da mekanik türde hangi varil transfer pompası türünün doğru olduğunu anlamak, maliyetleri düşürmek ve pompanızın ve sisteminizin ömrünü uzatmak açısından önemlidir. 

Pompa Çeşitleri

Pompalar kullanıldıkları sektöre ve uygulama yapılacak işin niteliğine göre HAVA POMPASI, su pompası, yağ pompası gibi çeşitlerde farklılaşmıştır. Basit bir el pompasından otomobillerde kullanılan yakıt transfer pompalarına kadar farklı alanlar ve işlevlerde görev alan spesifik parçalardır.

Yaygın olarak kullanılan varil transfer pompaları düşük viskoziteli sıvıları dağıtmak için hız, kolaylık ve kontrol ekleyebilirken, havalı yağ pompaları, daha ağır olan sıvıların dağıtılmasına yardımcı olmak için sıkıştırılmış hava kullanır. Varil aksesuarları, namlu lineri, fıçı adaptörü veya namlu contası gibi, sızıntıya neden olan kaygan dökülmeleri en aza indirgemekte ve çalışanları tank veya varil pompa istasyonları çevresinde güvenli tutmaya yardımcı olur.

Santrifüjlü Pompalar

Bir veya daha fazla çarklı pompalar için genel olarak kullanılan addır. Farklı uygulamalar için birçok türde yapılandırılır. Her türlü sıvılar, santrifüjlü pompalar ile aktarılabilir. Tüm pompa türlerinin en yüksek akış hızına sahiptir. Temiz veya kirli sıvıları ve düşük viskoziteli sıvıları işler. Sıvı hava veya buhar içermemelidir. Düşük viskoziteli (ince) sıvılar ve yüksek akış hızları için en iyi pompa seçimidir. Bazı pozitif deşarj pompalarında bulunabilecek darbeler yoktur.

Mekanik Varil Transfer Pompaları

Emme pompaları, yaygın bir tür santrifüj pompadır. Birçok malzeme seçeneği için kullanılabilir. Aşındırıcılar, yağlar, yakıtlar ve diğer yüksek viskoziteli sıvılar, kimyasallar içeren sıvılar da dâhil olmak üzere su ve diğer ince sıvılar, aynı zamanda iki fazlı sıvı ve gaz karışımlarını da ele alır. Sıvı hava veya buhar içermemelidir.

Varil pompaları, işletmelerde variller ile tedarik edilen akışkan ve kimyasalların transferi için büyük kolaylık sağlayan önemli işlevi olan parçalardır. http://odaksan.com.tr/mekanik-varil-pompalari/ web adresinde inceleme fırsatı bulabileceğiniz gibi havalı veya elektrikli çalışan ve pek çok farklı kapasite de spesifik pompa modeli vardır. Farklı gövde ve keçe seçenekleri ile kimyasal, yağ, atık, solvent, mazot v.b. sıvıları güvenli, hızlı ve ucuz maliyetler ile varilden transfer edebilirsiniz.

Bu haber toplam 601 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 541 941 04 68 | Haber Sistemi: CM Bilişim