• BIST 111.740
  • Altın 303,198
  • Dolar 5,9721
  • Euro 6,6887
  • Siirt 6 °C

Fenerbahçe’nin Bütçe Kararı Görüşülüyor

Fenerbahçe’nin Bütçe Kararı Görüşülüyor
Türkiye Futbol Federasyonu ve Bankalar Birliği ile uygun bir yapı olmadığı için anlaşamadığını belirten Fenerbahçe Spor Kulübü, yeni bir karar alınmasını bekliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Bankalar Birliği ile uygun bir yapı olmadığı için anlaşamadığını belirten Fenerbahçe Spor Kulübü, yeni bir karar alınmasını bekliyor. An itibariyle Türkiye Futbol Federasyonu Sicil Kurulu bünyesinde direkt olarak Fenerbahçe’yi ilgilendiren incelemeler gerçekleştiriliyor. 82 milyon Türk Lirası’na yakın bir bütçe aşımıyla karşılaşılmış olan Fenerbahçe’de özellikle bu açıktan ötürü doğrudan Avrupa’ya gidememe riski ortaya çıkıyor. Başkan Ali Koç ise sürecin takipçisi olduklarını, faiz indirimi ve diğer maddelerin kontrolü halinde, olumlu sonuç alınmasıyla birlikte 40 milyon Türk Lirası artı bütçeye geçileceğini belirtti.

TFF Sicil Kurulu Fenerbahçe Kararını Açıklıyor

Fenerbahçe Spor Kulübü, yeni yaptığı transferlerin üzerine farklı isimleri ekleme konusunda çekingen davranmaya başladı. Bu durumun temelinde ise halihazırda 82 milyon TL tutarında bütçe aşımı olması yer alıyor. Ali Koç tarafından yapılan açıklamalarda, herhangi bir şekilde Fenerbahçe ile Bankalar Birliği’nin anlaşmasının mümkün olmadığına vurgu yapılmıştı. Fenerbahçe'nin güncel durumuna detaylı olarak ilbet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Borç yapılandırma faaliyetlerini yakından takip edeceğini belirten Ali Koç, bunun için ise Sicil Kurulu’nun yapacağı açıklamaları bekliyor. İlerleyen dönem için ve devam etmekte olan transfer sezonu için atılacak olan her bir hamle doğrudan kurulun alacağı karara bağlı olarak şekillenecek.

Yanıta Göre 40 Milyon TL Limit Belirlenecek

Fenerbahçe’nin an itibariyle 82 milyon Türk Lirası’na ulaşan borcunun direkt olarak Avrupa’ya gidememe cezasıyla karşılaşılmasına sebebiyet verme durumu söz konusu. Sadece Avrupa kupaları için değil, eğer Nihat Özdemir ve heyeti doğrudan cezayla ilgili bir hamle yapmaya yeltenirse, gelecek sezon Fenerbahçe’nin 3 puanı silinebilir. Fenerbahçe taraftarlara göre kötü transferler yaptığı için, ligde bu yıl işi zor görünüyor. Transfer detaylarına ilbet giriş üzerinden ulaşabilirsiniz.

Taraftar ise direkt olarak belirli sorunlara sahip olan bölgelere transfer istediği için, Ali Koç’un her basın toplantısında doğrudan TFF’ye ve kurullarına yüklendiği görülüyor. Sicil Kurulu, Koç’un beklediği kararı alması halinde, Fenerbahçe’nin anında 40 milyon TL’ye yakın bir transfer bütçesi daha oluşmuş olacak. Fenarbahçe'nin son gelişmelerine ilbet tv sitesinden ulaşarak, takımı analiz edebilirsiniz.

Fenerbahçe’de Bütçe Açığı İncelemesi

Kulübün futbol takımı için yapılacak olan iyileştirmelere yönelik aceleci davranan Koç, heyetiyle birlikte en kısa süre içerisinde kurulun açıklama yapması gerektiğine değindi. Gün sonuna kadar, sicil kurulunun yapılandırmayla ilgili kararı açıklanacak.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 541 941 04 68 | Haber Sistemi: CM Bilişim