• BIST 115.990
  • Altın 161,690
  • Dolar 3,7916
  • Euro 4,6682
  • Siirt 9 °C

Güneş Enerjisi İle Tarımsal Sulama

Güneş Enerjisi İle Tarımsal Sulama
Son zamanlarda, çiftçiler yaz sezonunda bitkilerini yeşil tutmak için sulama yaparken birçok sorunla karşı karşıyalar.

Son zamanlarda, çiftçiler yaz sezonunda bitkilerini yeşil tutmak için sulama yaparken birçok sorunla karşı karşıyalar. Bunun nedeni, birçoğunun kullanılabilirliği konusunda doğru fikri olmadığı içindir. Güç mevcut olsa bile, zift düzgün sulanana kadar beklemek zorundalar. Dolayısıyla bu süreç onları diğer işleri yapmasını kısıtlıyor. Ancak, sulama için otomatik güneşle dalgıç pompa kontrol paneli olan bir çözüm var. Dalgıç pompalar kullanılarak güneş enerjisine dayalı bitki sulamasının denenmesinde, PV pilleri, şarj edilebilir pillerde depolanan elektriği üretmek için kullanılır. Bu piller sistem çalışması için güç üretir.

Dalgıç bir pompa denetleyicisi, bir suyun bir kuyu içinde bir saklama suyu deposuna pompalanması için kullanılır. Ardından, su yüklü yağmurlama sistemlerinin bitkileri veya bitkileri suladığı eğimin parmağındaki bir dalgıç pompa tarafından çekilir. Güneş enerjisi ile tarımsal sulama sayesinde ekonomik olarak da tasarruf edebilirsiniz.

Sulama İçin Otomatik Güneş Dalgıç Pompa Kontrolü

Güneş enerjisi ile tarımsal sulama sistemleri güneş ışığında çalışır. Güneş parladığında, su pompalama süreci, su ihtiyacının en yüksek olduğu şekilde, yaz boyunca güneş enerjisi kullanımının makul bir yoludur. Bu pompalar, plantasyon için güvenilir bir su kaynağı sağlar. Herhangi bir güneş enerjisi tabanlı pompa sistemi için suyun tahrik kapasitesi, güç, akış ve basınç gibi üç değişkenin bir fonksiyonudur. Sulama için bu otomatik güneşli dalgıç pompa kontrol panelinde kullanılan bileşenler sayesinde hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Güneş enerjisi ile tarımsal sulama günümüzde en çok tercih edilen enerji türleri arasında yer alır.

Güneş Paneli

Bu paneller, yarı iletken malzemelerden oluşan güneş pilleri ile tasarlanmıştır. Güneş panellerinin ana işlevi, güneş enerjisini genelde 12 Voltluk elektrik enerjisine dönüştürmektir ve bu da daha sonra devre geri kalanı için de kullanılmaktadır. Gerekli hücre sayısı ve büyüklüğü yükün derecesine bağlıdır. Güneş pillerinin toplanması maksimum elektrik üretebilir. Ancak, güneş paneli güneş ışınlarına tam olarak dik açılarla yerleştirilmelidir.

Güneş sistemi bir dalgıç pompa, bir su deposu, bir sulama pompası, ilgili su pompaları içerir. Dalgıç pompa, açık kanalın ve doğal akış yolunun kavşağında bir kuyu içine yerleştirilen paslanmaz çelik bir muhafazada tutulmaktadır. Pompa kontrolörü, suyu kontrol ünitesinde belirlenen belirli bir süre su tankına pompalar. Bu sistem, 1 saat içinde 2000 litre su pompalama kapasitesine sahip 450 Watt güç ile tasarlanmıştır. Bu güç kapasitesi, su tankı ile güneş dalgıç pompası arasındaki yükseklik farkını hesaba katar.Güneş enerjisi ile tarımsal sulama yapılacağı zaman mutlaka seçilecek olan sistemin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede maksimum verim elde edilecektir.

Bu haber toplam 369 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 541 941 04 68 | Haber Sistemi: CM Bilişim