• BIST 77.646
  • Altın 602,56
  • Dolar 2,2390
  • Euro 2,8495
  • Siirt 13 °C

Tam 4 Saat Ameliyatta Kalan Kenan Işık'ın durumu nasıl!(Son Dakika)

Tam 4 Saat Ameliyatta Kalan Kenan Işık'ın durumu nasıl!(Son Dakika)
Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada şöyle denildi; Kenan Işık , kafa travması geçirdiği ifade edilerek bilinci kapalı olarak ambulans ile 14:29'da hastanemiz Acil Servisine getirilmiştir.

 

Devlet Tiyatroları Yönetmeni, İ.B.B. Şehir Tiyatroları Eski Genel Sanat Yönetmeni Kenan Işık, Amerikan Hastanesi yoğun bakımına kaldırıldı.Devlet Tiyatroları Yönetmeni, İ.B.B. Şehir Tiyatroları Eski Genel Sanat Yönetmeni Kenan Işık, Amerikan Hastanesi yoğun bakımına kaldırıldı.

 

Kenan Işık’ın nasıl düştüğü ya da başka bir biçimde mi yaralandığı bilinmiyor.Kenan Işık düzenli gittiği spor sonrası, saunadan çıktıktan sonra fenalaşarak düştüğü, düşerken de başını duvara çarparak yaralandığı belirtildi. Hızla hastaneye yetiştirilen Işık, 1 saatten fazladır (17.00) ameliyatta ve ameliyatı devam ediyor.

kenan2.jpg

HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI
 

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada şöyle denildi; "Kenan Işık , kafa travması geçirdiği ifade edilerek bilinci kapalı olarak ambulans ile 14:29'da hastanemiz Acil Servisine getirilmiştir. Yapılan değerlendirmesinde beyin kanaması saptanarak, acil koşullarda ameliyata alınmıştır. Hayati tehlikesi devam etmekte olan hastamızın  izlem ve tedavisi yoğun bakım ünitemizde sürmektedir"

Kenan Işık Kimdir?

1947 yılında Yeşilyurt, Malatya'da doğdu. Devlet Demiryollarından emekli bir memur çocuğu. Ailesinde sanatla uğraşan kimse olmamasına rağmen ilkokulda müsamerelerden başlayarak hep tiyatro ile ilgili oldu.

Şiirler okudu, piyeslerde başrolü aldı. Ortaokuldayken Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başladı. Ankara'da liseyi okurken ise Meydan Sahnesi'ne girdi. 17 yaşında profesyonel tiyatrocu olan Işık, Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

kenan3.jpg

1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı oldu. Onlarca oyun yazdı, sahneye koydu. Oyuncu, yazar yönetmen ve seslendirme sanatçısı olarak 30'un üzerinde ödül aldı. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yaptı. Eski adıyla Kim Beş Yüz Milyar İster? olan Kim Beş Yüz Bin İster? yarışma programının sunucusu olarak daha geniş kitle tarafından tanındı.

Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur
Yorumlar
baba mustafa
24 Mart 2014 Pazartesi 15:51
15:51
şifalar diliyorum
78.175.0.55
Diğer Haberler
ÖZEL HABERLER
ANKET
Yeni Siirt Belediye Başkanı hangi sorunu çözmeye öncelik vermeli?
Tüm Hakları Saklıdır © 01 Ocak 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim