• BIST 111.740
  • Altın 303,198
  • Dolar 5,9721
  • Euro 6,6887
  • Siirt 6 °C

Led Ekran Nedir? Led Ekran Türleri ve Fiyatı

Led Ekran Nedir?  Led Ekran Türleri ve Fiyatı
Led ekran genellikle dekoratif amaçlı kullanılmakta ışıklandırma veya aydınlatma sistemidir. Talep edilen alana farklı özelliklerde çeşitlendirilerek tasarlanabilmektedir.

Led ekran genellikle dekoratif amaçlı kullanılmakta ışıklandırma veya aydınlatma sistemidir.  Talep edilen alana farklı özelliklerde çeşitlendirilerek tasarlanabilmektedir.  Panelin içerisinde; kasa içerisine led ışık çipleri yerleştirilerek ve difüzör aracılığıyla ışıığın yayılması sağlanarak led paneller oluşturulmaktadır. Led paneller enerji tasarrufunu sağlamak için önemli aydınlatma sistemleri haline gelmiştir. Enerji tüketiminin artmasıyla birlikte maliyetini azaltmak isteyen işletmeler çoğunlukla led panel aydınlatma sistemlerini kullanmaya başlamışlardır. Led panellerin başlangıçta yer alan kurulum maliyeti, kendini birkaç yıl içinde karşılamaktadır. Elektrik enerjisine ait fiyatların günden güne artmasıyla led panellere geçerek tasarruf dönemine geçmek yüksek avantaj sağlayabilir. Bununla birlikte bakım gerektiren diğer aydınlatma tekniklerine göre led aydınlatmanın daha avantajlı olduğu söylenebilir. 


Led Ekran Nerelerde Kullanılır? 


Led ekran kullanım alanları genellikle; küçük veya büyük işletmelerde, iç ve dış mekanlarda, inşaat ve müteahhitlik sektörleridir. İç mekan aydınlatmalarında birçok konumda kullanılması aydınlatmanın şiddeti için daha sağlıklıdır. Led panellerde ekonomik avantajın uzun süreli sağlanabilmesi için kaliteli led panellerin kullanımına özen gösterilmelidir. Müşteri veya ziyaretçilerin işletmeden memnun kalması için doğru yerde doğru aydınlatma kullanmak oldukça önemlidir.  Led panel siparişinin, mekana uygun led panel montajının yapılacağı alan göz önünde bulundurularak doğru ölçülerde verildiğinden emin olmalısınız.

 

Led Ekran Türleri Nelerdir?


Led ekran türleri genellikle 6 kategori ile incelenmektedir. Tekli led, dc led, acled, cobled, doğrusal (lineer) led ve rgbled şeklinde kategorize edilmiştir.  Uzun süreli kullanıma uygun, dayanıklı olmaları ile bilinmekte ve sıklıkla tercih edilmektedir. Her alıcıya farklı özelliklerde ve değer sağlayan led paneller mevcuttur. Farklı boyutlar, renkler ve uygun malzeme ile tasarımlar size uygun hale getirilebilir. Led paneller kullanıcı dostu olarak görev yaparlar. Led ekranlardaki aydınlatmalar armatürlerle birlikte kullanılmaktadır. Armatürler, led aydınlatmalarından çıkan ışığın yönlerini ayarlamak amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu sayede ışığın parlamasının da önüne geçilmektedir. Aydınlatmaların uzun ömürlü kullanılabilmeleri amacıyla armatürlerin kullanımı önemlidir. Aydınlatma sisteminin düzgün çalışabilmesi amacıyla kullanılan armatürlerin kalitesine dikkat edilmelidir. Piyasa değerinin altında satılan armatürler kullanılmamalıdır. 
 

Kaynak: https://www.ledtabelam.net/

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 541 941 04 68 | Haber Sistemi: CM Bilişim