03 Ağustos 2020
  • Siirt6°C

SİİRT'TE KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Siirt Merkez'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Siirt Belediyesi ekipleri kar temizleme, küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Siirt'te kar temizleme çalışmaları sürüyor

18 Şubat 2020 Salı 09:14

Olası kar yağışlarına karşı tedbirli olan belediye ekipleri; yoğun kar yağışının etkili olduğu kent merkezinde 2 tuzlama kamyonu, 8 adet traktör, 4 beko loder, 2 greyder, 4 pikap ile 100 personeliyle kar  temizleme, küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışından kaynaklı oluşabilecek olumsuzluklara karşı haftasonu da çalışmalarını sürdüren ekipler, özellikle trafik kazalarını önlemek için buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarına ağırlık veriyor.

Vatandaşların günlük yaşamlarını sürdürebilmesi, trafik akışının düzenli bir şekilde sağlanması için kar temizleme, küreme ve tuzlama çalışmalarına devam eden belediye ekipleri, sabahın ilk saatlerinden başlayarak gece geç saatlere kadar çalışmalarına devam ediyorlar. 

Kar temizleme, küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, uyarılarda bulunarak buzlanmaya karşı özel araçlarıyla trafiğe çıkacak vatandaşların trafik kurallarına uygun tedbir almaları ve daha çok toplu taşıma araçlarını kullanmaları gerektiğine vurgu yaparak çalışmalarını hızla sürdürdüklerini belirttiler.