03 Ağustos 2020
  • Siirt6°C

SİİRT VALİSİ KÖYLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Sivil toplum örgütleri ile buluşmalarının ardından bugünde il merkezine bağlı Mahalle ve Köy Muhtarları ile bir araya geldi.

Siirt Valisi köylerin sorunlarını dinledi

29 Şubat 2020 Cumartesi 15:15

Siirt Valiliği ev sahipliğinde özel bir Otelde düzenlenen programa, Vali Atik’in yanı sıra, İl jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Vali Yardımcısı Selim Erkovan, İl Genel Meclis Başkanı Cangir Bayram, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hifzullah Canpolat, yatırımcı kurumların il müdürleri ile Mahalle ve Köy Muhtarları katıldı.

Toplantıda Mahalle ve Köylerin sorunlarını masaya yatıran Vali Atik, Muhtarlara tek tek söz vererek, sorun, talep ve önerini dinledi.

Muhtarların taleplerini yetkililere not aldıran Vali Atik, bütçe imkânları dâhilinde tüm taleplerin önceliklerine göre değerlendirileceğini söyledi.

Muhtarlara hitap eden Vali Atik, birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verdi.

Her türlü terörist faaliyete karşı mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini belirten Vali Atik, ilimizde huzuru bozmaya çalışan, aramıza nifak tohumları ekmeye çalışanlara asla fırsat verilmeyeceğini belitti.

Kentte sağlanan huzur ve güvenliğin daha da güçlendirilmesinde muhtarlara önemli görevler düştüğüne dikkat çeken Vali Atik, 

Valilik ve tüm kuruluşlarımızın kapısı her zaman tüm muhtarlarımıza sonuna kadar açık olduğunu kaydeden Vali Atik, Yeter ki yaşadığımız yerleri, daha yaşanılabilir hale getirmek için hep birlikte emek harcayalım.” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı, Muhtarların talep ve önerilerinin dinlenmesi ile sona erdi.