ONLİNE TERAPİ İÇİN TAVSİYELER

Günümüzün yorucu yaşam koşulları sebebi ile pek çok kişinin psikolojik rahatsızlıklar yaşaması kaçınılmaz olmaktadır.

Online Terapi İçin Tavsiyeler

29 Ağustos 2020 Cumartesi 21:19

Günümüzün yorucu yaşam koşulları sebebi ile pek çok kişinin psikolojik rahatsızlıklar yaşaması kaçınılmaz olmaktadır. Ekonomik zorluklar, salgın hastalıklar, ölümler ve iş kayıpları insanların psikolojik rahatsızlıklar geliştirmesinde rol oynamaktadır. Bu zorlayıcı yaşam olaylarının sonrası oluşan psikolojik sorunlar için psikolojik destek almak çok önemlidir. Her ne kadar bu tedavi süreçleri yüz yüze yürütülmüş olsa da son yıllarda git gide yaygınlaşan uygulamalardan birisi de online terapi olmuştur.

 

Online terapi özellikle yurt dışında veya zaman sorunu yaşayan kişiler için cazip bir terapi şeklidir. Üstelik bir çok durumda da yüz yüze terapi kadar verimli olabilmektedir. Genellikle sykpe gibi uygulamalar üzerinden görüntülü görüşme şeklinde gerçekleştirilen bu görüşmeler sayesinde insanlar mesafe ayırt etmeksizin istedikleri uzmandan hizmet alabilmektedir. Online terapi için en çok tercih edilen merkezlerden biri de Nora Psikoloji’dir. Yüz yüze terapilerde olduğu kadar online terapilerde de uzman olan psikologları yüksek danışan memnuniyetine sahip sayılı psikolojik danışmanlık merkezleri arasında yer almaktadır. Online terapi yapan psikologları araştırıyorsanız mutlaka Nora Psikoloji’nin  https://norapsikoloji.com/online-terapi/ sayfasını ziyaret etmenizi öneririz.

 

İzmir’de Uzman Psikolog Terapisi

Teknoloji destekli uygulamalar yaygınlaşmış olsa da bazılarımız için klasik yüz yüze terapi tercih edilmektedir. Aslında zaman ve ulaşım sorunu yaşamayan kişiler için psikoloğun ofisinde yapılan terapilerin yeri ayrıdır. Psikologlara en fazla başvuru olan illerin başında gelen izmir’de her gün bir çok kişi ‘izmir’de tavsiye edilen psikologlar’ veya ‘izmir’de en iyi psikologlar’ yazarak araştırma yapmaktadır. Alanında yetkin ve deneyimli bir uzmanla çalışmak gerçekten de çok önemlidir. Sorunlara doğru şekilde yaklaşılması, hedeflerin doğru şekilde belirlenmesi terapi sürecinin verimliliğini belirler. Eğer sizde İzmir’de psikolog arıyorsanız Nora Psikoloji ekibinden yüz yüze terapi için randevu alabilirsiniz. Uzun yıllara dayanan tecrübesi ve bilimsel terapi uygulamalarıyla izmir’de psikolog arayan bir çok kişinin ilk tercihi olan merkezin web sitesi https://norapsikoloji.com/ şeklinde olup ihtiyacınız olan tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Üstelik istediğiniz her an kolayca online randevu oluşturabilirsiniz.

Psikolojik Danışmanlık ve Terapi Ücretleri

Online terapi veya İzmir’de psikolog araştırması yapan kişilerin merak ettiği en önemli şeylerden birisi de terapi ücretleridir. Terapiler ucuz değildir ancak bir kişinin kendisine yapacağı en önemli yatırımlardan biridir. Ücret uzman seçiminde önemli bir faktör olsa da psikolog tercihinin sadece ücrete göre yapılması uzayan veya başarısız olan terapi süreçlerine sebep olabilir. Bu yüzden en ekonomik uzman size en iyi desteği sağlayacak en donanımlı ve deneyimli uzman olduğunu unutmayın.