• BIST 111.740
  • Altın 303,198
  • Dolar 5,9721
  • Euro 6,6887
  • Siirt 6 °C

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?
Temiz ve düzenli bir alan, her insan için çok önemlidir. Sürekli olarak kirlenen ve dağılan yerleri temizlemek insanların doğasında var.

 

Temiz ve düzenli bir alan, her insan için çok önemlidir. Sürekli olarak kirlenen ve dağılan yerleri temizlemek insanların doğasında var. Bazı durumlar var ki, istenmeyen lekelere sebebiyet vermektedir. Mesela, günlük hayatta çok fazla kullanılan mürekkepli kalemlerin neden olduğu lekeler olabilir. Aslında bu durum kimsenin yaşamak istemediği bir durumdur. Çünkü mürekkep lekeleri çoğu insan için kabus gibi gelebilir. Bu gibi durumları yaşayan insanlar mürekkep lekesi nasıl çıkar? Soru ile epey meşgul olur. Fakat neredeyse her leke için bir öneri olduğu gibi; mürekkep lekeleri için de etkili çözümler bulmak mümkündür.

Mürekkep Lekesi İçin Çözümler

Neredeyse her insanın yaşadığı mürekkep akıntısı sonucu oluşan lekeler, oldukça can sıkıcı bir durumdur. Böyle bir leke ile karşı karşıya kalan insanlar, mürekkep lekesi nasıl çıkar? Sorusuna cevap aramaktadırlar. Bu konuda etkili bir önerimiz var. Şöyle ki; mürekkep lekesi için en iyi çözümlerden biri limon kolonyasıdır. Kalem mürekkebi akan yere limon kolonyası dökülür ise, bu lekenin kolaylıkla çıktığını göreceksiniz. Eğer dökülen mürekkep lekesi, yüzey üzerinde dağılan bir etki gösterirse bu işleme tuz eklemeniz daha faydalı olacaktır.

Bu durumda; mürekkebin üzerine hemen tuz serpilir ve leke tam anlamıyla kapatılır. Böylece mürekkep temiz alanlara dağılmamış olur. Daha sonra tuzla kaplanan alana limon kolonyası dökülür.  Mürekkep lekesinin derinliğine ve boyutuna göre bekleme süresi ayarlanır; ve daha sonra o alandaki tuzlar dağılmadan temizlenir. Ekstra bir silme işlemine dahi gerek kalmaz. 

Mürekkep Lekesinin En Çok İşlediği Yüzeyler

Günlük hayatta, iş hayatında hatta gezmelerde dahi mürekkepli kalemler çoğu insanın yanında bulunur. Kimi zaman ceplerde taşınır, kimi zaman çantalarda. Bazen kalemlerin ağızları açık unutulabiliyor. Bu da mürekkep akmasına ve büyük lekelerin oluşumuna neden olur. Bazı zamanlarda da yazıcı kartuşlarının mürekkepleri istenmeyen bir şekilde akabiliyor. Tüm bu durumlar, leke oluşumuna sebebiyet verir. Böyle zamanlarda mürekkep lekesi nasıl çıkar? Sorusunun araştırması yapılır. Aslında lekelerin işlediği alanlara göre bir yol izlemek daha doğru olacaktır. Çünkü bazı yüzeyler rahatlıkla temizlenebilir; fakat bazı yüzeyler, lekeleri derinlere hapsedebilir. Örneğin; halı, kıyafet, koltuk gibi alanlar mürekkep lekesinin en çok işlediği yüzeylerdendir. Bu durumda lekelerin temizliği için ekstra çözümler gerekebilir. https://www.bagcigrup.com.tr/murekkep-lekesi-nasil-cikar/ internet sayfasında tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz!

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 541 941 04 68 | Haber Sistemi: CM Bilişim