• BIST 76.386
  • Altın 599,89
  • Dolar 2,2470
  • Euro 2,8705
  • Siirt 15 °C

AK Parti Milletvekilleri Siirt'te

AK Parti Milletvekilleri Siirtte
Siirt'e gelen AK Parti milletvekilleri, Kurtalan, Pervari ve Eruh ilçelerini ziyaret etti.

Diyarbakır ve Batman'daki gezilerinin ardından gece Siirt'te gelen AK Partili 45 milletvekili, kent merkezi ile ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Vatandaşlarla görüşen AK Parti'li Milletvekilleri, eşit vatandaşlık temelinde bütün sorunların çözülmesini istediklerini söyledi.

 

Gün boyunca ilçelerde vatandaşlarla görüşen AK Partili Milletvekilleri adına değerlendirmelerde bulunan Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, "Terör biterse, bu bölge geçmişte olduğu gibi şaha kalkacak ve beraberinde Türkiye'ye çağ atlayacak." dedi.

 

Çözüme çok yakın olduklarını ifade eden Aydın, "Bizim aslında hep yapmak istediğimiz olay bu. Biriz, kardeşiz, beraberiz ve birlikte olduğumuz müddetçe biz Türkiye'yiz, biz güçlüyüz. Her türlü engellemeye rağmen bugün Türkiye sıçrama tahtasındaysa, Türkiye çağ atlıyorsa, bilin ki bu güçlü iradenin ortaya çıkardığı bir siyaset var. Biz umutluyuz, insanlarımız bize bunu söylüyor. Artık bize yakın ve Türkiye hiç olmadığı kadar çözüme yakın bir ülke. Tarihi bir fırsatı yakalamak üzereyiz. Tabi ki sorundan beslenenler, çözümü istemeyebilir. Biz bunun farkındayız ancak, değerli arkadaşlar bizler hiçbir provokasyonlara gelmeyeceğiz. Vatandaşımız tam destek arkamızda; 'Siz yeter ki bu doğru yolda devam edin, biz sizinle beraberiz' diyor. Dolayısıyla sorundan beslenen kesimlerin yapacağı provokasyonların hepimizin dik etmesi lazım. Hiçbir oyuna gelmeden, inşallah çözüme doğru gelmemiz lazım." diye konuştu.

 

ANKARA'DA KAFALARINDA BU ÜLKEYİ BÖLENLER VAR

 

Cahit Sıtkı Tarancı'nın 'memleket isterim' şiirinden alıntılar yapan AK Partili Aydın, yaptıkları anket çalışmalarına dayanarak yüzde 81-82 oranında bir destekle sürecin devam ettiğini söyledi.

 

Ankara'da kafalarında ülkeyi bölenlerin varlığından bahseden Aydın, "Emin olun her şeye rağmen, herkese rağmen çözümü istemeyenlere rağmen olacaktır. İşte Ankara'da konuşuyorlar, kafalarında ülkeyi bölenler, bu bölgeyi tanımayanlar, 'bu bölgeye gel' diyenler bizi bölücülükle hitap ediyorlar. Çok acı bir şey, biz onların kafalarında böldüğü memleketi düzeltmeye çalışıyoruz, bütünleştirmeye çalışıyoruz, enerjimizi birleştirmeye çalışıyoruz. Emin olun bunu sağlıyoruz ve sağlıyacağız da. Artık bundan kaçış yok bundan çıkış yok, artık çözüm olacaktır, olmak durumundadır. Bunun için hep birlikte bu çözümün gelmesi adına gayret göstermek lazım." şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 4650 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÖZEL HABERLER
ANKET
Yeni Siirt Belediye Başkanı hangi sorunu çözmeye öncelik vermeli?
Tüm Hakları Saklıdır © 01 Ocak 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim