• BIST 117.522
  • Altın 161,944
  • Dolar 3,7875
  • Euro 4,6596
  • Siirt 7 °C

Örgü, Şal Modelleri Nelerdir

Örgü, Şal Modelleri Nelerdir
Örgü: Şişler yada tığ yardımıyla ipliklerin yan yana ve yahut birbiri içerisine geçirilecek yapılan uğraş, eylemdir.

Örgü: Şişler yada tığ yardımıyla ipliklerin yan yana ve yahut birbiri içerisine geçirilecek yapılan uğraş, eylemdir. Şal: Kadınların omuzlarını örtmek için kullanılan bir kadın aksesuarıdır. Örgü şal modelleri detaylı incelendiğinde örnekler verebilmek, bulabilmek çok kolaydır. Her şey bir tık ötemizde mevcuttur.

Ülkemizde yada yabancı ülkelerde bu uğraşla geçinen pek çok insan vardır. Kimisi çeyiz için hazırlar. Kimisi de ekonomik getirisi olduğu için hazırlar. Aynı zamanda boş zamanın değerlendirilmesinde birebirdir. Örgü şal modelleri son zamanların trendi olmayı başarmıştır.

Modelleri Nereden Temin Edebiliriz?

Geçmişte pek çok zor şartlarda temin edinebilirdi. Gerek ürün gerekse modeller. Örneğin; bundan yıllar önce kumaş çok değerli olduğu için çok yüksek fiyatlarda olabiliyordu. İnsanların buna gücü yetmiyordu. İpliklerde aynı şekilde herkesin eline geçmiyordu. Zamanla gelişen ve değişen dünya standartlarına ekonomide ayak uydurmak zorunda kalmıştır. Bundan dolayı hammadde artık kolaylıkla temin edinebiliyor. 

Örgü şal modelleri  ham maddesi olan iplik gibi önceleri pek bulunmazdı. Modeller kolaylıkla çıkartılamazdı sadece belirli kişiler bunu yapardı. Konu komşu diyebileceğimiz kişiler sadece kızlarının çeyizleri için bunu yaparlardı. Kimileri bu modelleri paylaşmak istemezdi. Nedeni ise o modelin sadece kendi kızında olmasını istemesinden ibarettir. Yalnız zaman ilerledikçe istedikleri kadar bu modellerini gizlemeye saklamaya çalışsınlar onlarda teknolojiye karşı kendileri yenik düşecekti. Teknolojiyle birlikte sanayide ki gelişmelere bağlı olarak kurulan tekstil fabrikalarında bu ürünlerden fazlaca üretilecektir. Buda artık dünyanın küresel bir köy halini aldığının kanıtı olacaktır. Sadece tekstil sanayisinde değil birçok üründe artık dünya kendi içinde entegre olmuş olacaktır. Bunların yanı sıra birçok internet sitesi de mevcuttur. Buralardan uygun fiyata kredi kartı vasıtası ile satın alabilirsiniz.

Gün geçmiyor ki hayatımıza internetle beraber başka bir şey girmesin. Evet kim derdi ki bundan yıllar önce zar zor bulabildiğimiz örgü şal modelleri artık sadece bir tık ötemizde olacak diye. Özellikle son yıllarda sosyal ağların (Facebook, instagram, twitter) hızla gelişip evrimleşmesi ile bu ve bunun gibi birçok isteğimizi yerine getirebiliyoruz. Hemen tarattığımızda binlerce şal modellerinin yada örgü modellerinin ve yahut her ikisinin de birlikte karşımıza çıktığını görebiliyoruz. İş bu noktadan sonra güvenebildiğimiz bir sayfa bulup ondan modeli almak yada siparişini vermeye kalıyor. Burada karşılıklı güven esastır. Alıcı ve satıcı arasındaki bu güven siparişe de daha sonraki ürünlere de yansıyacağı için iki tarafında bu durum üzerinde titizlikle durması gerekmektedir. İlk alışveriş birbirini sınama olacaktır. Lakin güven sağlandıktan sonra istenilen şal ve örgü modelleri uygun fiyatlarla alınabilecektir.

Bu haber toplam 514 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 541 941 04 68 | Haber Sistemi: CM Bilişim