• BIST 9374.2
  • Altın 2031.88
  • Dolar 31.0075
  • Euro 33.5663
  • Siirt 8 °C

15 Yıldır konuşmayan iki kardeş 5 saat arayla öldü!

15 Yıldır konuşmayan iki kardeş 5 saat arayla öldü!
İstanbul’da ağabeyinin ölüm haberini alan kardeşi, üzüntüden 5 saat sonra hayatını kaybetti. 15 yıldır küs olan ve 5 saat arayla hayatını kaybeden abi kardeş, aynı mezarlığa defnedildi.

İstanbul’da ağabeyinin ölüm haberini alan kardeşi, üzüntüden 5 saat sonra hayatını kaybetti. 15 yıldır küs olan ve 5 saat arayla hayatını kaybeden abi kardeş, aynı mezarlığa defnedildi.


Kastamonu’nun Şenpazar ilçesine bağlı Güneytekke Mahallesinde ikamet eden Mehmet Sargın (80) ile kardeşi Kemal Özsoy (72), çocuklarının yanına ziyarete gittikleri İstanbul’da 5 saat arayla hayatlarını kaybettiler.


Hastalığı nedeniyle makineye bağlanan astım bronşit hastası Kemal Özsoy, kış aylarında köyünde sık sık elektrik kesildiği için İstanbul’da çocuklarının yanına gitti. Şoförlük yapan Mehmet Sargın ise kış aylarını geçirmek için yine İstanbul’a çocuklarının yanına ziyarete gitti. Mehmet Sargın, gece rahatsızlanarak sabah saat 07.00 civarında hayatını kaybetti. Çocukları tarafından yatağında ölü bulunan Mehmet Sargın’ın cenaze işlemleri yapılırken, olayı haber alan ve abisine küs olan Kemal Özsoy, kardeşinin üzüntüsüne dayanamayarak 12.00 civarında hayatını kaybetti. 5 saat arayla hayatını kaybeden iki kardeş, cenaze işlemlerinin ardından Şenpazar ilçesine getirildi. Burada birlikte cenaze namazı kılınan abi kardeş, köy mezarlığına aile kabristanlığına birlikte defnedildi.


Şenpazar ilçesine bağlı Güneytekke Mahallesi Muhtarı Kemal Soysal, ölen kardeşlerle birlikte büyüdüklerini belirterek, “Şimdiye kadar hiçbir husumetimiz olmadı. Bize göre iyi insanlardı. Allah varsa tahsilatlarını affetsin” dedi.


Mehmet Argın’ın hayatını kaybetmesi sonrası çocuklarının kendisini aradığını ifade eden Kemal Soysal, “Sabah, beni aramışlar. Ahırdaydım ilk önce duymadım. Bir süre sonra geri aradım. Mehmet Sargın’ın çocukları babalarının öldüğünü söylediler. Benden, mezar kazmamı, yiyecek içecekleri ayarlamamı rica ettiler. Bende elimden geleni yaptım, yardımcı oldum. Öğle saat 14.00 civarında bu sefer Kemal’in çocukları beni aradı ve babalarının öldüğünü söylediler” diye konuştu.
Kemal Özsoy’un astım bronşit hastalığının bulunduğuna dikkat çeken Kemal Soysal, şöyle konuştu: “Her zaman için makinelere bağlı yaşıyordu. Kış ayında köyde hayat şartları zorlaşıyor. Elektrikler kesiliyor. Bu yüzden İstanbul’a çocuklarının yanına gitti. Sonra da köyümüze cenazesi gelmiş oldu. Mehmet Sargın da şoförlük yapardı. İstanbul’dan köye gelip Şenpazar’a ev yaptı. Şenpazar’da yaşıyordu. Çocukları gurbette olduğu için kış ayları İstanbul’a çocuklarının yanına giderdi. Yaz ayları da gelip, köyde ikamet ederdi. İlk olarak Mehmet Sargın, sabah saatlerinde rahatsızlanıyor. Daha sonra sabah saat 07.00 civarında hayatını kaybediyor. Abisinin ölüm haberini alan Kemal Özsoy da öğle saat 12.00 civarında ölüyor”.
Kemal Soysal, ayrıca kardeşlerin arasının biraz açık olduğunu ve konuşmadıklarını kaydetti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1526 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim