• BIST 7855.06
  • Altın 1883.697
  • Dolar 28.897
  • Euro 31.1571
  • Siirt 9 °C

Başbakan Yardımcısı Işık, Siirt Belediyesine ziyaret

Başbakan Yardımcısı Işık, Siirt Belediyesine ziyaret
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ı makamında ziyaret etti. Belediye Başkan Vekili, Başkan Yardımcıları ve birim amirleri tarafından belediye girişinde karşılanan Başbakan Yardımcısı Işık, şeref defterini imzaladı

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ı makamında ziyaret etti. Belediye Başkan Vekili, Başkan Yardımcıları ve birim amirleri tarafından belediye girişinde karşılanan Başbakan Yardımcısı Işık, şeref defterini imzaladı.

Siirt Belediyesinin çalışmaları hakkında Başbakan Yardımcısı Işık’a bilgi veren Başkan Vekili Taşkın, Hükümetin desteğiyle Siirt için ellerinden gelen tüm hizmet çalışmalarını sürdürmeye çalıştıklarını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık gazetecilere yaptığı açıklamada, Siirt halkı için gönderilen kaynakların halkın menfaatleri için değil de başka yerlere harcanması sonucunda yapılan tespitlerden sonra eski belediye başkanının görevden alındığını söyledi. Işık, "Onun yerine kayyum olarak vali yardımcısı atandı. O günden bugüne kadar Siirt çok yoğun bir hizmet almaya başladı. Kaynaklar halk için harcanınca hizmet çok kolaylıkla ortaya çıkıyor. Hizmetler çok kısa zamanda fark ediliyor. Siirt halkı da bunun en yakın şahididir. Bizler baştan beri söylediğimiz şudur; size halkın ihtiyaçların giderilmesi için gönderilen kaynaklara sahip çıkmanız aksi takdirde devletin bu konuyla ilgili gereken her türlü tedbiri alacağız. Bu daha önce defalarca söylendi. Bu belediyeler defalarca uyarıldı. Terör örgütünün finansmanına doğrudan veya dolaylı özellikle belediyeler karışması asla kabul edilemez. Bu kendilerine net olarak söylendi. Ama bunlar bu yanlışta ısrar edince gereken yapıldı. Şu anda da artık halk için vatandaşlarımızın ihtiyaçları için gönderilen paralar vatandaşlarımızın hizmeti için harcanıyor. Yerel basındaki arkadaşlarımız da net görüyorlar. Kayyum bütün belediyelerimizde olduğu gibi Siirt belediyesinde de ciddi bir hizmet atağı başlamış durumda. Bu hizmetler sürdürülecek” dedi.

Bu haber toplam 1511 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim