• BIST 10208.65
  • Altın 2395.066
  • Dolar 32.3403
  • Euro 34.7603
  • Siirt 16 °C

Hülya Avşar'ın akrabalarından kendisine tam destek geldi

Hülya Avşar'ın akrabalarından kendisine tam destek geldi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sanatçı Hülya Avşar ile ilgili söylemiş olduğu sözleri büyük tepki uyandırdı. Avşar kızının Ardahan'da bulunan akrabaları Kılıçdaroğlu'nun sözlerine sert bir dille tepkilerini ...

SİİRTAJANS.COM- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sanatçı Hülya Avşar ile ilgili söylemiş olduğu sözleri büyük tepki uyandırdı. Avşar kızının Ardahan'da bulunan akrabaları, Kılıçdaroğlu'nun sözlerine sert bir dille tepkilerini gösterdi.işte Avşar kızının alkrabalarının o tepkisinin detayları ...

Hülya Avşar'ın akrabalarından kendisine tam destek geldi Hoçuvan bucağına bağlı Hasköy'deki sanatçının akrabaları ile aynı  köyde yaşayan vatandaşlar, köyün muhtarlığında bir araya gelerek, basın  açıklaması yaptı.
 
  Köyün muhtarı Atilla Avşar, yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Sarayı  ile ilgili çıkan açıklamalarda kızları Avşar'ın hedef gösterildiğini belirterek,  bunun yanlış olduğunu ifade etti.
 
"Söz konusu saray bu milletin sarayıdır. Bu nedenle Kılıçdarolu'nun  açıklamalarını, kızımız Hülya'ya yönelik açıklamalarını kesinlikle doğru  bulmuyoruz, kınıyoruz" diyen Avşar, bu nedenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'a yaptırdığı saraydan dolayı teşekkür ettiğini söyledi.
 
  Avşar, "Çünkü bugün o sarayda eğer Erdoğan oturuyorsa yarın benim  torunum ya da Kılıçdaroğlu'nun yakını oturabilir. Önemli olan biz yapılanlara  bakalım. Saraydan dolayı birileri eleştirilmesin ya da birileri hedef  gösterilmesin" ifadesini kullandı.
 
Söz konusu açıklamaya Hülya Avşar'ın alet edilmesini istemediklerini  vurgulayan Avşar, sanatçı Hülya Avşar'ı aşiret olarak desteklediklerini,  desteklemeye de devam edeceklerini belirtti.
 
  Sanatçının akrabalarından Muhittin Avşar (73) ise Kılıçdaroğlu'nun  ifadelerini yakışıksız bulduğunu ifade ederek, "Bu sözlerden dolayı kendisini  kınıyoruz. Kızımıza yönelik kullanılan bu ifadeleri kesinlikle kabul etmiyoruz.  Hülya Avşar, dünyanın kabul ettiği bir sanatçı, sanatına saygı duyulmalı"  şeklinde konuştu.
 
 Köy sakinlerinden Güner Yılmaz da Hülya Avşar'a yönelik  Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamaların bölgeyi ve Ardahan'ı üzdüğünü belirterek,  şunları kaydetti:
 
"Büyük bir hakaret olmuştur. Hemşehrimizin hak ettiği bir ifade değil.  Hakaret olarak kabul ediyoruz. Ülke gündemini germenin dışında bir olay değil.  Kılıçdaroğlu'nun Avşar'dan özür dilemesini istiyoruz. Çünkü Avşar Ardahan'ı  temsil ediyor, buranın çocuğu. Bu nedenle Ardahan halkından özür dilemesi lazım.  Kılıçdaroğlu, Ardahan'a geleceği sırada Ardahan'ın kendisini nasıl  karşılayacağını düşünmesi lazım. Bu ifadeler sadece topluma zarar vermekten öte  ifadeler değil."

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3871 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim