• BIST 9344.82
  • Altın 2017.54
  • Dolar 30.9553
  • Euro 33.4665
  • Siirt 7 °C

Siirt Belediyesi'nde Kadroya Geçiş Başvuruları Başladı

Siirt Belediyesi'nde Kadroya Geçiş Başvuruları Başladı
Siirt Belediyesi, taşeron çalışanların kadroya alınması konusunda çalışmalara başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan 1 Ocak 2018 tarihli tebliğ ile kamu kurum ve kuruluşlarındaki taşeron işçilerin kadroya alınması konusundaki

Siirt Belediyesi, taşeron çalışanların kadroya alınması konusunda çalışmalara başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan 1 Ocak 2018 tarihli tebliğ ile kamu kurum ve kuruluşlarındaki taşeron işçilerin kadroya alınması konusundaki çalışmalar başlatıldı. 

Siirt Belediyesi, bünyesinde çalışan toplam 584 taşeron işçinin kadroya geçmesi işlemleri için harekete geçti.

Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, İş-Kur İl Müdürü Ömer Aslan, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş ve ilgili birim müdürleriyle katılımıyla Belediye toplantı salonunda Taşeron İşçilerin geçişleri ile ilgili ilk başvuru dilekçelerini almaya başladılar.

Konu ile ilgili bilgi veren İş-Kur İl Müdürü Ömer Aslan, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Çalışma Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar ile Taşeron İşçilerimizin kadroya geçirilmesi sürecini hep birlikte yaşıyoruz. Bizler Çalışma İş-Kur İl Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü olarak bu konuda Siirt’te yürütülecek olan çalışmalarda yaşanacak olan aksaklıkları koordine etmek üzere görevlendirilmiş bulunmaktayız. Bu süreç çok önemli bir süreç. Yıllardan beri taşeron kardeşlerimizin yaşamış oldukları sıkıntıları Devletimiz gidermiş oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş ise yaptığı açıklamada, başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Çalışma Bakanımız olmak üzere taşeron işçilerin kadroya geçirilmesinde çok büyük bir emek harcadılar, bu büyük bir cesaret çünkü bir anda bu kadar insanı istihdam etmek büyük bir olay. Sosyal Güvenlik Kurumu olarak 7/24 biz bu süreç ile ilgili taşeron işçilerimize hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Taşeron işçilerimizin kafalarına takılan soruları biz ve personellerimiz yanıtlamaya hazırız. Bu süreç tüm işçilerimize hayırlı olsun.

Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın yaptığı açıklamada, bu sürecin oluşmasını bizleri son derece mutlu etti. Çalışan kardeşlerimizin heyecanlarını başvuru esnasında birkaç gündür görmeye başladık. Bizler içinde çalışanlar içinde çok olumlu güzel bir gelişme oldu. Başkan Vekilliğini devraldığımızda belediyemizde 7 tane farklı müdürlükte hizmet alımı suretiyle arkadaşlarımızın çalıştığını gördük. İdare açısından da zor bir durumdu. Temizlik işleri üzerinden işe alınmış kardeşlerimizin Fen İşlerinde çalışıyordu. Bunları toparlamakta gerçekten çok zordu ama şuan bütün sıkıntılardan, karışıklıklardan kurtulmuş oluyoruz. Hem de çalışan kardeşlerimiz kadroya geçmiş oluyorlar. Hem bizler için hem de çalışanlar için huzur ve güven kaynağı bu. Emeği geçen herkese başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Başbakanımıza Sayın Çalışma Bakanımıza, Hükümetimize şükranlarımızı arz ediyor hayırlı ve uğurlu olsun diliyorum dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Siirt Belediyesinde çalışan Taşeron İşçiler başvuru belgelerini imzalayarak ilgili Müdürlüklere teslim ettiler.

Taşeron işçileri kadro başvuruları sonrasında 3 aylık süre zarfında sürekli işçi statüsüne geçiş yapacaklar. 4 Aralık ve öncesinde taşeron şirketin çalışanı olan taşeron işçiler, kadroya geçmek için 2 Ocak 2018'den başlamak üzere 10 gün içinde ilgili kuruma başvuruda bulunacak. Taşeron işçileri için kadroya başvuru tarihleri 2 Ocak- 11 Ocak 2018 günleri arasında yapılabilecek. Başvuru ve sınav süreci tamamlanan taşeron işleri 02 Nisan 2018 tarihinde kadroya geçiş işlemi tamamlanmış olacak.

Bu haber toplam 1503 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim