• BIST 8026.27
  • Altın 1923.087
  • Dolar 28.8712
  • Euro 31.4364
  • Siirt 8 °C

Siirt Valiliği'nden Sarcan Ailesi açıklaması

Siirt Valiliği'nden Sarcan Ailesi açıklaması
Siirt'te basında gündeme getirilen Sarcan Ailesi'nin Durumu'yla ilgili haberler sonrası Siirt Valiliği Yazılı bir açıklama yaparak aileye yapılan yardımlarla ilgili bir açıklamada bulundu.

İlimizdeki bazı mahalli gazeteler ile çeşitli basın ve yayın organlarında yer alan ‘Sarcan ailesinin Yaşam mücadelesi’ konulu haber incelenmiş, kamuoyunun ve basın kuruluşlarının bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

 

Valiliğimizce ‘Sarcan’ ailesi ile ilgili yapılan araştırma ve incelemede, ailenin ilimiz merkez Algül Mahallesinde, ikamet ettiği, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Aile Sosyal Politikalar il Müdürlüğünde yardım dosyasının bulunduğu,  aileye ekonomik sosyal yardımların yapılarak, sahip çıkıldığı tespit edilmiştir.

 

Aile reisi T. Sarcan %62 oranında engelli olup, 2022 sayılı kanun kapsamında, üç ayda bir 978 TL engelli aylığı almakta, ayrıca Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardım Programı (ŞESY) kapsamında da Okul çağındaki 4 çocuk için, iki ayda bir 380 Tl yardım yapılmaktadır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yapılan periyodik nakdi ve ayni yardımlardan faydalanan ‘Sarcan’ ailesine, son bir yıl içinde 1.300 Tl nakdi yardım yapılmıştır.

 

Öte yandan Aile sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce, ihtiyaç sahibi aileye (SHÇEK) kapsamında, bir yıldan beri, her ay düzenli olarak 632 Tl ekonomik destek yardımı yapılmaya devam edilmektedir.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2070 defa okunmuştur
Yorumlar
şakir orun
25 Haziran 2016 Cumartesi 21:09
21:09
genede olsun allah devleti onların başından eksik etmesin bizimde dileğimiz sayın siirt valisi sarcan ailesini evlerinde bi ziyaret etsede dahada içimiz rahat kalır hadi sayın siirt valisi lütfen allah için o aileyi bi evlerinde ziyaret edin bizimde içimiz rahat olsun saygılar sayın siirt valisi hayırlı bayramlar
78.186.119.186
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim