• BIST 9814.19
  • Altın 2492.777
  • Dolar 32.3114
  • Euro 34.4248
  • Siirt 19 °C

Siirt'te Sakarya Büyükşehir Belediyesinden 6 Otobüs

Siirt'te Sakarya Büyükşehir Belediyesinden 6 Otobüs
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve heyetine teşekkür eden Taşkın, yeni otobüslerle kentin ulaşım sorununun önemli ölçüde sona ereceğini aktardı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şenay Sakal ise Siirt halkına desteklerinin süreceğini ifade etti. Bu durumların kardeşliklerini artırdığını vurgulayan Sakal, "Siirt'ten gelen heyeti Sakarya'da ağırlamaktan çok onur duyduk. İnşallah bu görüşmeleri artırırız ve bu araçların halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz." dedi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndan düzenlenen törene katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Prof.Dr. Yasin Aktay, "Gönül Köprüleri" projesi kapsamında Sakarya ile kurulan köprü sayesinde Siirt Belediyesine 6 otobüsün hibe edildiğini söyledi.

AK Parti'de olan büyükşehir belediyelerini, doğudaki illerle kardeş şehir yaptıklarını ifade eden Aktay, Sakarya'ya yaptıkları ziyarette bu otobüsleri verebileceklerini söylediklerini anımsattı. Bugün o sözün fiiliyata geçtiğini gördüklerini belirten Aktay, şunları söyledi: "Biz belediyemize her türlü katkıyı yapmaya hazırız. Maksadımız Siirt’imiz şenlensin, halkımız burada en güzel hizmeti alsın. Siirt halkı, ne yazık ki uzun süredir belediye hizmetlerinden yoksun durumdaydı.

Kayyum atandıktan sonra, Başkan Vekili Ceyhun Bey Siirt ile o kadar çok özdeşleşmiş durumda ki gecesini gündüzüne katarak Siirtlilere hizmet götürme çabası içerisinde oldu. Biz de onu böyle gördükçe yapabileceğimiz en güzel katkıları yapmaya çalışıyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesinden de yer altı çöp konteynerinin sözünü aldık ve teknik çalışmasını başlattık.

" Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz da belediye eski yönetiminin sıkıntılı olduğunu ve gelirlerin kentte yaşayan vatandaşlara değil farklı amaçlarla harcandığını ifade etti.

Farklı amaçlar için hizmet eden belediyeler yerine atanan kayyum belediyeciliğiyle beraber belediyecilik anlayışlarının farklı bir konuya evrildiğini dile getiren Tutulmaz, öncelikle belediyenin kendi imkanlarını daha verimli olarak nasıl kullanabilecekleri, kendi imkanlarını vatandaşların hizmetine nasıl verebilecekleri ve bu bütün kayyum atanan belediyelerle bu konuda kafa yorulduğunu kaydetti.

Gelirler artırılmaya ve bir taraftan da kardeş belediyelerle işbirliğine geçilerek oralardan ek kaynaklar temin edilmeye çalışıldığını anlatan Tutulmaz, şunları söyledi: "Bunun da çok güzel bir örneğini hep beraber görüyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ramazan ayında başlayan kardeşlik hukukunu daha ileriye getirerek 6 otobüsü Siirt halkına hizmet etmek üzere teslimini yapıyorlar. Siirt Belediyesi başta olmak üzere diğer kayyum belediyelerimiz her alanda bir gün öncekinden daha iyi olacak. Ondan hiç şüpheniz olmasın. Her geçen gün daha iyiye gidecek. İyi hizmetler yapmaya başladık. İnşallah baharla beraber bu hizmetler artarak devam edecek. Siirt halkı bize güvensin, kazasız belasız Allah hizmet sunmayı nasip etsin, hayırlı uğurlu olsun."

Törenin ardından Türk bayraklarıyla süslenen yeni otobüsler, konvoyla kentte atılan turun ardından hizmet vermeye başladı.

Bu haber toplam 1442 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim