• BIST 8032.07
  • Altın 1892.314
  • Dolar 28.8997
  • Euro 31.4279
  • Siirt 11 °C

Siirt'te toplantı ve yürüyüş güzergahları belirlendi

Siirt'te toplantı ve yürüyüş güzergahları belirlendi
Siirt Valiliği gösteri ve yürüyüş güzergahlarını belirledi. Valilik nerelerde toplantı ve yürüyüş yapılacağını belirlediği açıklama Siirt Ajans'ta..

İŞTE VALİLİĞİN O AÇIKLAMASI

2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. Maddesi ile Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik’in 3. Maddesi gereğince Valilik Makamının 25.01.2017 tarih ve 85 sayılı Olurları ile yeniden güncellenen “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergah Planları” ile ilgili toplanma yeri, yürüyüş güzergahı, toplantı alanı, dağılma güzergahları, pankart ve afiş asılacak yerlere dair usul ve esaslar aşağıya çıkartılmıştır.

A- 1 No’ lu Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergah Planı

1-          Toplanma Yeri: Mithat Öktüren Cad ile Lütfi Kayra Caddesinin kesiştiği nokta.

2-      Yürüyüş Güzergahı: Toplanma alanından Lütfi KAYRA Caddesini takiben Abdurrahman KAVAK Caddesi üzerinde bulunan toplantı alanına kadar olan güzergah.

3-          Toplanma Alanı : Abdurrahman KAVAK Caddesi ile 1314. Sokağın kesiştiği nokta.

4-          Dağılma Güzergahı: Abdurrahman KAVAK, Süreyya ÖNER ve Lütfi KAYRA Caddeleri ile bu caddelere bağlı ara sokaklar.

5-       Pankart ve Afiş Asılacak Yerler: 1 Nolu Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Alanının Abdurrahman Kavak Caddesi üzerindeki giriş kısmına pankart asılabilir, afişler ise şehrin muhtelif yerlerinde bulunan belediyeye ait billboardlara asılabilir.

B- 2 No’ Iıı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergah Planı

1-       Toplanma Yeri: Mithat Öktüren Caddesi ile Lütfi Kayp Caddesinin kesiştiği nokta.

2-       Yürüyüş Güzergahı: Toplanma alanından Mithat Öktüren Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanına kadar olan güzergahı.

3-       Toplanma Alanı : Cumhuriyet Meydanı.

4-    Dağılma Güzergahı: Şeyh El Hazin Bulvarı, Mithat Öktüren, Cumhuriyet Caddeleri ile bu caddelere bağlı ara sokaklar olarak tespit edilmiştir.

5-     Pankart ve Afiş Asılacak Yerler: Şeyh El Hazin Caddesi (Aydınlar Caddesi), Güreş Caddesi kavşağına ve eski Özel İdare işhânı karşısındaki refüjde bulunan aydınlatma direklerine pankart asılabilir, afişler ise şehrin muhtelif yerlerinde bulunan belediyeye ait billboardlara asılabilir.

C- 3 No’ lu Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergah Planı

1-      Toplanma Yeri: Şeyh Ebul Vefa Caddesi ile Hükümet Caddesinin kesiştiği nokta. (Atatürk Stadyumu Önü)

2-      Toplanma Alanı : Atatürk Stadyumu.

3-      Dağılma Güzergahı: Hükümet Caddesi Cumhuriyet Meydanı Yönü, Ekrem Bilek Caddesi, Cemil Ertekin Caddesi (Ziraat Caddesi) ve Hami Efendi Caddesi ile bu caddelere bağlı ara sokaklar olarak tespit edilmiştir.

4-     Pankart ve Afiş Asılacak Yerler : Şeyh El Hazin Caddesi (Aydınlar Caddesi), Güreş Caddesi kavşağına ve eski Özel İdare işhanı karşısındaki refujde bulunan aydınlatma direklerine pankart asılabilir, afişler ise şehrin muhtelif yerlerinde bulunan belediyeye ait billboardlara asılabilir.

GENEL HÜKÜMLER

1-      Bu planlar ilan edildikten (15) gün sonra yürürlüğe girecektir.

2-      Bu planın yürürlüğe girmesi ile birlikte, bir önceki Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâh Planı yürürlükten kaldırılacaktır.

3-      2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve ilgili yönetmeliğe göre güncellenen 1 No’ lu, 2 No’ lu ile 3 No’lu Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâhı haricinde “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü” yapılamaz.

Bu haber toplam 1241 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim