• BIST 10208.65
  • Altın 2395.066
  • Dolar 32.3403
  • Euro 34.7603
  • Siirt 16 °C

Siski Kaçak Su Kullananlara Göz Açtırmıyor

Siski Kaçak Su Kullananlara Göz Açtırmıyor
Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SİSKİ) Şefliği ekiplerince, yaz ayının gelmesiyle birlikte artış gösteren kaçak su kullanımının önüne geçilmesi amacıyla aralıksız mücadele yapılıyor. Yaklaşık 3 aydır yapılan denetimlerde yaklaşık 800 civarınd

Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SİSKİ) Şefliği ekiplerince, yaz ayının gelmesiyle birlikte artış gösteren kaçak su kullanımının önüne geçilmesi amacıyla aralıksız mücadele yapılıyor. Yaklaşık 3 aydır yapılan denetimlerde yaklaşık 800 civarında kaçak su kullanan vatandaşın suyu kesildi.Siirt’te kurak geçen yaz mevsimi nedeniyle meydana gelen su sorununun fazla yaşanmaması için kaçak su ekipleri, sahada yaptıkları çalışmalarda şehir içme suyunu kaçak yollarla kullanan kişilere göz açtırmıyor. Yapılan kontrollerde zaman zaman içme suyu ile tarlaların, bağ ve bahçelerin bile sulandığı tespit edildiği belirtildi.

Konutlarda kaçak su kullanımı ve içme suyunun bahçe sulamasında kullanılmasını engellemek amacıyla denetimleri arttırdıklarını belirten Siski Müdürlüğü, içme suyunun bahçe sulamasında kullanılması ve konutlardaki kaçak kullanımlar ilimizde dönem dönem su sıkıntısının yaşanmasına yol açıyor. Biz de denetimlerimizi arttırarak bu sorunu aşmayı düşünüyoruz. Yapılan denetimlerde bugüne kadar yaklaşık 800 civarında kanunlara aykırı şekilde kaçak su kullananların suyu kesildi.

Kaçak su ile mücadeleye devam ettiği ve vatandaşlardan gelen ihbarların anında değerlendirildiği kaydedilerek, İçme suyunda kaçak ve israfın önlenmesi amacıyla geniş kapsamlı çalışma yapılmaktadır. Apartmanların, müstakil evlerin bodrum ve çatı katlarına varana kadar kaçak su araması yapılıyor. Böylelikle içme suyunu sayaçsız ve kaçak olarak kullananlara göz açtırılmıyor. Kaçak su kullanımını önlemek için yasal olarak ne gerekiyorsa yapılmaktadır. Bu yüzden kaçak su kullananlara kesinlikle göz açtırmayacağız ifadeleri kullanıldı

Kaçak su kullanımının önüne geçmek için başlatılan sıkı denetimlerin devam ettiği belirtilirken kaçak su kullanan kişileri Siirt Belediyesi Alo 185 veya 0 (484) 223 22 60 No’lu telefonunu arayarak veya Siski Müdürlüğüne Şikayetlerini yapmaları önemle destek sağlayacaktır.

Bu haber toplam 1170 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim