• BIST 9062.36
  • Altın 2039.12
  • Dolar 31.1985
  • Euro 33.8256
  • Siirt 8 °C

Tutulmaz, Şirvan'da STK’lar ile bir araya geldi

Tutulmaz, Şirvan'da STK’lar ile bir araya geldi
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Şirvan ilçesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Kanaat Önderleri, Köy ve Mahalle Muhtarları ve STK’lar ile bir araya geldi.

Şirvan Kaymakamlığını ziyaret ederek, ilçe Kaymakamı Haktan Gökçekuyu’dan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Tutulmaz daha sonra Şirvan Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Bir süre önce tamamlan yeni hizmet binasında incelemeler yapan Vali Tutulmaz, Belediye Başkanı Necat Cellek’le görüşerek, Beldiye’nin hizmetleri hakkında bilgi aldı. Yeni hizmet binasının, hayırlı hizmetlere vesile olmasını diledi.

Vali Tutulmaz daha sonra Şirvan Kültür Merkezinde, ilçenin Kanaat Önderleri, Köy ve Mahalle Muhtarları ile STK temsilcileri ile bir araya geldi.

İlçede yaşanan sorunlarla ve çözüm yöntemleri konusu ayrıntılı bir şekilde ele alındı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Vali Tutulmaz, Şirvan ilçesinde Çetin-Hes, Fernas HES ve Maden ocaklarında yaşanan olumsuzluklardan dolayı işsizliğin arttığına dikkat çekerek, ‘Her üç firma yetkilileriyle görüşmelerin devam ettiğini, Çetin HES baraj çalışmalarına 2 ay içinde yeniden başlanacağını, Fernas Hes’te ise yıl içinde burada da çalışmaların aktif hale geleceğini, Maden Köyündeki Bakır Madenleri ocaklarının, İstanbul Teknik Üniversitesi yetkililerince yapılan fizibilite çalışmaları ile Çin’li bir firmanın vereceği teknik destekle, kapalı ocak sistemiyle yeniden hizmete gireceği ve eski çalışanların tekrar işe alınacağını, firma yetkileri tarafından yapılan görüşmelerde kendisine bildirildiğini’ söyledi.

Vali Tutulmaz, ‘Ümidimiz bu üç büyük yatırımın hayata geçirilerek, yaklaşık üç bin kişinin buralarda yeniden istihdam edilmesidir.’ dedi.

Şirvan kırsalında yaşanan en büyük sorunun yol olduğunu belirten Vali Tutulmaz, bu yıl KÖYDES ödeneklerinin tahsis edilmesiyle bu sorunun ortadan kalkacağını belitti.

Taşımalı eğitimde de bazı aksamaların meydana geldiğini ifade eden Vali Tutulmaz, köy muhtarlarına ve diğer yetkililerden bu hizmetin iyi denetlenmesini ve hassasiyet göstermelerini istedi.

16 Nisanda yapılacak Referandum sürecinin sağlıklı ve huzur içinde sonuçlanması için gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirten Vali Tutulmaz, ‘Hiçbir terör örgütünün bu süreci sabote etmesine, propaganda yapmasına asla izin verilmeyecektir. Vatandaşlarımız, kendi hür iradeleri ile vicdani kanaatleri doğrultusunda oylarını özgürce kullanabilirler.” dedi.

30 yıldır bölgede devam eden terörün yarattığı tahribat ve beraberinde getirdiği olumsuzlukların en çok bölge halkını etkilediğine dikkat çeken Vali Tutulmaz, ‘Terörün her türlüsüyle kararlıkla mücadelemiz artarak devam ediyor. Artık terörle bir yere varılamayacağını hep birlikte gördük. Terörle mücadele bölge halkının da desteği ile devam ediyor. Terör örgütüne büyük bir darbe vuruldu. Terör, her geçen gün eriyor. Türkiye tarih boyunca tüm Müslüman toplumlara örnek olan güçlü bir ülkedir. Ortadoğu’da güçlü bir Türkiye, batılı emperyal güçlerin işine gelmiyor, bu bakımdan DEAŞ, PKK, FETO, DHKPC gibi terör örgütleri ülkemize saldırıyor. Ancak tüm bu hain örgütlere ve onlara kol-kanat geren güçlere karşı mücadelemiz, Milletimizin desteği, iradesi ile yok edilecektir. Yeter ki kenetlenelim, birlik ve beraberliğimizi koruyalım.’ diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından toplantı, soru, cevap ve önerilerin sunulması ile sona erdi.

Vali Tutulmaz, daha sonra ilçe merkezinde vatandaşlarla sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Tutulmaz’ın Şirvan ziyaret programına; Vali yardımcısı Bünyamin Kuş, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren, İl Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay ile yatırımcı kurum müdürleri eşlik etti.

 

Bu haber toplam 1357 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim