• BIST 4.517,08
  • Altın 1255.464
  • Dolar 20.0406
  • Euro 21.5182
  • Siirt 27 °C

Vahşi çöp depolama alanı görüntü kirliliği ve kötü kokulardan temizlendi

Vahşi çöp depolama alanı görüntü kirliliği ve kötü kokulardan temizlendi
Siirt-Eruh yolu üzerinde bulunan Vahşi Çöp Depolama alanı, Siirt Belediyesi tarasından temizlenerek kente kötü koku yayılmasının önüne geçildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü, bu çalışma ile birlikte, bölge sakinleri için çileye dönüşen vahşi çöp depolama alan

Siirt-Eruh yolu üzerinde bulunan Vahşi Çöp Depolama alanı, Siirt Belediyesi tarasından temizlenerek kente kötü koku yayılmasının önüne geçildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü, bu çalışma ile birlikte, bölge sakinleri için çileye dönüşen vahşi çöp depolama alanı sorunun son bulacağı bildirildi.

Vahşi çöp depolama alanının kullanılmasından kaynaklı yaşanan yangın ve patlamalar, hava kalitesinin bozulması, istenmeyen kokuların oluşması, yüzey ve yeraltı su kaynaklarının kirlenmesi, çevresinde bulunan ekin alanlarının etkilenmemesi için Temizlik İşleri Müdürlüğünce başlatılan ıslah çalışmaları sona erdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince yaklaşık 2 hafta süren çalışmalar neticesinde Vahşi Çöp Depolama Alanı artık çevreye kötü koku yaymayacak. Yapılan ıslah çalışmaları ile birlikte Botan suyuna sızan çöp sularının önüne geçilmiş oldu.

Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğünün, eski vahşi depolama alanı ile ilgili hazırlayacağı çöp depolama alanında ağaçlandırma çalışması projesini yakın bir zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunacağı bildirildi.

Bu haber toplam 637 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim