• BIST 111.740
  • Altın 303,198
  • Dolar 5,9721
  • Euro 6,6887
  • Siirt 6 °C

8 Ocak hangi şehirlerde okullar tatil?

8 Ocak hangi şehirlerde okullar tatil?
SİİRTAJANS.COM-8 Ocak hangi illerde okullar tatil?8 Ocak Perşembe günü için tatil edilen okullar hangileri?Detaylar haberimizde..

Yurt genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar yarın tatil edildi. İşte yarın okulların tatil olduğu iller:
BİTLİS’TE OKULLAR 2 GÜN DAHA TATİL EDİLDİ
Bitlis’te etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle kar tatili 2 gün daha uzatıldı.
Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, il merkezi ve bağlı köylerde ilk, orta ve lise dereceli okulların olumsuz hava şartları nedeniyle perşembe ve Cuma günü de tatil edildiğini bildirdi.
BOLU’DA KAR TATİLİ UZADI
Bolu’da, dün geceden bu yana aralıksız süren kar yağışı eğitime verilen arayı uzattı. Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, il genelinde okulların 8 ocak perşembe günü de tatil edildiğini açıkladı.
NİĞDE'DE OKULLAR TATİL EDİLDİ
Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.
Niğde Valiliği'nden yapılan duyuruda, yoğun kar yığışı nedeniyle il genelindeki okulların bir gün süreyle tatil edildiği duyuruldu.
SİVAS’TA KAR TATİLİ BİR GÜN UZATILDI
Sivas’ta kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi.
Sivas Valiliği’nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildiği duyuruldu. Valilikten yapılan açıklamada, “İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar gereği ilimiz genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle ana okulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime, Perşembe günü de bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür” denildi.
KARABÜK'TE EĞİTİME KAR ENGELİ
Karabük Valiliği, tüm kentte okulları yarın da tatil ettiğini duyurdu.
Karabük Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, kentte bu geceden itibaren aralıklarla yoğun kar yağışı olacağı belirtildi. Kar yağışı ile birlikte mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklık, buzlanma ve don olayları beklendiği belirtilen açıklamada, "Bu sebeple ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 8 Ocak 2015 Perşembe günü bir gün süreyle tatil edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.
BİLECİK’TE OKULLAR KAR NEDENİYLE BİR GÜN DAHA TATİL EDİLDİ
Bilecik’te yoğun kar yağışı okulların bir gün daha tatil olmasına sebep oldu.
Bilecik Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 7 Ocak 2015 Çarşamba günü; Osmaneli ilçe merkezi hariç, il genelindeki; tüm okul öncesi, ilköğretim ve orta öğretim okullarında bir (1) gün süre ile eğitim öğretime ara verildiği belirtilerek, "Bilecik’te kar yağının yoğun bir şekilde devam etmesi nedeniyle 8 Ocak Perşembe günüde okul öncesi, ilköğretim ve orta ortaokul öğretimin okullarında 1 gün süre ile eğitime tekrar ara verilmiştir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli bayanlarda bir (1) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır” denildi.
KOCAELİ’DE OKULLAR BİR GÜN DAHA TATİL EDİLDİ
Kocaeli’de, okulların bir gün daha tatil edilmesine karar verildi.
Kocaeli Valiliğinden yapılan açıklamada, Meteoroloji yetkililerince; il genelinde 7 ocak 2015 çarşamba günü gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiği, 8 ocak 2015 perşembe tarihinde de buzlanmanın devam edeceği, hava sıcaklığının (-5) ve (-1) derecede olacağının tahmin edildiği belirtilerek "Elverişsiz hava şartlarındaki bu durumun olumsuzluğa ve mağduriyete yol açmaması amacı ile Kocaeli il genelinde anaokulları ile ilk, orta ve liselerde (rehabilitasyon merkezleri dahil) 8 ocak 2015 perşembe günü eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır” denildi.
KARAMAN’DA OKULLAR YARIN TATİL
Karaman Valiliği’nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle okulların yarın da tatil edildiği duyuruldu.
Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Karaman'ı, Konya, Ereğli ve Mersin'e bağlayan karayolları kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşıma kapandı.
Valilikten yapılan açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm okulların yarın da tatil edildiği bildirildi.
SİVAS’TA KAR TATİLİ BİR GÜN UZATILDI
Sivas’ta kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi.
Sivas Valiliği’nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildiği duyuruldu. Valilikten yapılan açıklamada, “İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar gereği ilimiz genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle ana okulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime, Perşembe günü de bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür” denildi.
Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personeller de idari izinli sayılacağı bildirildi.
NEVŞEHİR’DE EĞİTİME KAR TATİLİ
Nevşehir’de kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Nevşehir kent merkezinde ve bağlı ilçe kasaba ve köylerde kar yağışı nedeniyle 08 Ocak Perşembe günü anaokulları ile ilk, orta ve liselerde okullar 1 gün tatil edildi. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklar.  
BARTIN'DA OKULLARA 1 GÜN KAR TATİLİ
Bartın'da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde yarın tüm okulların 1 günlüğüne tatil edildiği açıklandı.
Bartın Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Aşırı soğuk ve buzlanma ile ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle, ilimiz genelindeki tüm okullarda eğitim ve öğretime 08 Ocak 2015 Perşembe günü bir gün olmak üzere ara verilmiştir. Buna bağlı olarak yapılan 1 günlük tatil nedeniyle okullarımızın dönem içerisinde uygulayacağı telafi programı ile derslerin tamamlanması sağlanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.
YOZGAT’TA OKULLAR YARIN TATİL
Yozgat Merkez, Akdağmadeni, Boğazlıyan, Saraykent, Sorgun, Yerköy ilçelerinde okullar bir gün daha tatil edildi.
Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, yoğun kar yağışı sebebiyle Yozgat Merkez, Akdağmadeni, Boğazlıyan, Saraykent, Sorgun, Yerköy ilçe merkezleri ve köylerinde okulların yarın tatil edildiğini belirterek, “Aydıncık, Çayıralan, Kadışehri ilçelerinde ise taşımalı sistemle eğitim veren köy okulları yarın tatil edilmiştir” dedi.
ORDU'DA EĞİTİME KAR ENGELİ
Ordu’da yoğun kar yağışı sebebiyle 17 ilçede 1 gün, Akkuş'ta 2 gün boyunca okullar tatil edildi.
Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı sebebiyle Altınordu (Bayadı İlkokulu/Ortaokulu,Cumhuriyet Ortaokulu, Gerce İlkokulu, Gökömer İlkokulu/Ortaokulu, Kuylu İlkokulu/Ortaokulu, Şehit Zafer Gülseren İlkokulu/Ortaokulu, Yağızlı İlkokulu/Ortaokulu'nda okullar tatil), Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Fatsa(ilçe merkezi hariç), Gülyalı(İlçe Merkezindeki ve Turnasuyu Mahallesindeki Okullar Hariç), Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe(ilçe merkezindeki okullar hariç), Ulubey ve Ünye'de (ilçe merkezindeki ve sahil kesimindeki okullar hariç) 1’er gün, Akkuş (IMKB Okulu hariç) 2 gün süreyle okullar tatil edildi.
Tunceli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle üç ilçede eğitime ara verildi.
Tunceli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle Pülümür ve Hozat ilçelerinde eğitime bir gün, Nazımiye ilçesinde ise iki gün ara verildi.
KARS’TA EĞİTİME KAR ENGELİ
Kars’ın Digor ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi.
Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, “İlçemizde Perşembe günü yapılan meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve tipi olayının artacağı beklendiğinden; ilçemiz de 8 Ocak 2015 Perşembe günü Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihlerde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür. Vatandaşlarımızın, oluşacak aşırı buzlanma ve tipi olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda bulunmaktadır” denildi.
Öte yandan Kars’ta kar yapışı tipi aralıklarla devam ediyor. Tipiden dolayı birçok köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Bu haber toplam 2483 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 541 941 04 68 | Haber Sistemi: CM Bilişim