• BIST 10208.65
  • Altın 2395.066
  • Dolar 32.3403
  • Euro 34.7603
  • Siirt 16 °C

Estetikte Natürellik Yeniden Trend Oldu

Estetikte Natürellik Yeniden Trend Oldu
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Güven, estetik ve güzellik alanındaki gelişmelerin son birkaç yıldır hız kazandığını belirterek, estetikte natürelliğin yeniden trend olduğunu söyledi.

Estecenter Plastik Cerrahi Merkezi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç .Dr. Erdem Güven, bacağa estetik amaçlı botoks uygulamasının dünyada yeni yeni yaygınlaşmaya başladığını ifade ederek, “Burada yapılmak istenen, kaslı ve kalın görüntü sergileyen kaslara botoks uygulanarak, kasın kasılmasının azaltılması ve böylece kaslarda bir incelme ortaya konulmasıdır.

 

Bu tedavi 4 ay civarında etkin olabilmekle birlikte, kalıcı bir tedavi sağlamamaktadır. Uygulamanın dikkatli yapılması çok önem taşımaktadır, zira fazla doz uygulamaları sonrası geçici hareket azlığı ve ayakta fonksiyon azalması oluşabilir. Ülkemizde çok bilinen ve uygulanan bir tedavi olmamasına karşılık, internet üzerinden dolaşan efsaneler ile günden güne talebin arttığını gözlemlemekteyim" dedi.

 


Doç. Dr. Güven, burun estetiğinin evrensel değerlerin ve bölgesel farklılıkların görüldüğü bir estetik çeşidi olduğunu dile getirerek, “Özellikle güzellik kavramında ortaya çıkan farklı görüşlerin ve yorum farklarının estetikte de değişikliklere yol açtığını izleyebiliyoruz. Son yıllarda toplumda sosyokültürel seviyenin artmasıyla birlikte, hastalarımızın taleplerinin de daha makul olduğunu söyleyebilirim.

 

Başvuran hastaların birçoğunun natürel bir görüntüye sahip burun istediğini ve dışarıdan estetikli olduğunun anlaşılamamasını arzuladıklarını söyleyebilirim. Hayatın birçok alanında trendlerin değiştiği günümüzde burunda mükemmeliyetçi bakış açısının yaygınlaştığı, cerrahlarda da daha mükemmel burunlar oluşturma çabalarının arttığını gözlemlemekteyim.

 

Burunun, yüz alın ve dudak ile yaptığı açıların titizlikle ayarlanması gerektiği, yüzün altın oranlarına maksimum ölçüde dikkat edilerek oluşturulacak yeni burunlar ile hastaların çok daha mutlu ve ömür boyu popülaritesini yitirmeyen burunlara sahip olabileceklerini söyleyebilirim" diye konuştu.
Estetikte 2015’te natürelliğin ön planda olacağını düşündüğünü dile getiren Doç. Dr. Erdem Güven, şunları kaydetti:

 


“Kişiye yakışacak görünümün ortaya çıkmasında en büyük katkıyı sağlayan cerrahıdır. Cerrahın sanatsal bakış açısı ve mükemmeliyetçiliği, uygulanacak tedavilerin birbiriyle uyumlu olmasını ve vücut harmonisini sağlamada çok önem taşımaktadır. Vücutta ve yüzde altın oranların oluşturulması güncelliğini yitirmeyen bir güzelliğe kavuşulmasını sağlamanın yanında fonksiyon ve kullanım açısından da büyük avantajlar sağlamaktadır.

 

Kocaman dudaklarla yemek yemenin veya bir şeyler içmenin zorluğundan bahsettiğim zaman hepimizin aynı şeyleri düşüneceğimizden eminim. Şöyle bir örnek de söylediklerimi pekiştirebilir. Küçücük ve incecik yapılmış bir burundan ne kadar sağlıklı nefes alabileceğimizi söylememe bile gerek yok. Özellikle bünyemizi zorlamamız gerektiğinde, örneğin spor yaparken yeterince nefes alamazsak daha hızlı yoruluruz ve bitkin düşeriz.

 

İyi bir estetik cerrahın estetiğin yanında fonksiyonları en iyi hale getirmesi estetikte altın standardı ve başarıyı oluşturur. 2015'te en yeni ve güncel trendlerden biri olan ameliyat öncesi 3 boyutlu görüntüleme ile ameliyat sonrası ortaya çıkacak görüntüyü gösteren görüntüleme sisteminin çok popüler olacağını düşünüyorum. Bu teknoloji ile hastalarımız kendilerini ameliyat olmadan önce, özel bir ekranda ameliyat sonrası ortaya çıkabilecek yeni halleriyle üç boyutlu olarak görebiliyorlar.

 

 

Görüntü 3 boyutlu olduğu için her yöne döndürülebilmekte olup, hastanın ve cerrahın her açıdan ve noktadan görebilmesini ve değerlendirebilmesi mümkün olmaktadır. Böylece ameliyat öncesinde hasta doktoruna görüşlerini söyleyerek kendi fikirlerini iletebilmektedir. Böylece hastanın da ameliyatla ilgili fikir sahibi olması kolaylaşmaktadır. Bu sistem hastaların karar vermesini ve muhtemel ameliyat sonrası görüntüsünü kafasında canlandırabilmesini çok kolaylaştırmaktadır.

 

Üç boyutlu (3D) fotoğraf sistemlerindeki gelişmeler yeni bilgisayar programlarıyla desteklenerek estetik ameliyat olmayı düşünen hastalarda meme bölgesi ameliyatları, yüz bölgesindeki ameliyatları, Burun ameliyatları ve vücut şekillendirme ameliyatları gibi işlemlerde ameliyat sonrası ortaya çıkması beklenen sonucu göstermeye izin veriyor."

 


Erkeklerde saç ekiminin de bu yıl estetik trendlerinin başında geleceğini söyleyen Güven, “Özellikle saçların tamamen kesilmeden saç ekimi yapılmasını sağlayan GOLD FUE yöntemi 2015 yılının yıldızı olmaya aday bir teknik olarak görünmektedir. Türkiye’de AR-GE çalışmalarıyla ortaya çıkarılan bu teknik dışarıdan fark edilmeden saç ekimi yapmaya olanak vermektedir. Özellikle sanatçılar, devlet adamları, bürokratlar, iş adamları ve futbolcuların yoğun ilgi göstereceği bu yöntemle saç ekiminde yeni bir devirin başlayacağını söyleyebilirim.

 

Kadınlarda bu yılın trendi ameliyatsız fraksiyone karbondioksit lazer ile yüz gençleştirme ve yenileme olacaktır. Uzay teknolojisi ile geliştirilen yeni lazer teknolojisi ile tek bir seansta yüzdeki ince kırışıklıkların tamamen kaybolması, güneş ve yaşlılık lekelerinin silinmesi, sivilcelerin bıraktığı kötü izlerin ortadan kaldırılması mümkün olabilmektedir.

 

 

Yüz ve boyun gençleştirilmesinin yanında, ameliyatsız olarak el ve kollarda da kahverengi lekelerin yok edilmesi ve gençleşmesi mümkün olmaktadır. Diğer bir uygulama alanı olan gebeliğe ve kilo alıp vermelere bağlı oluşan deri çatlaklarının tedavisinde de dünyada altın standart olarak kabul edilmektedir" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3151 defa okunmuştur
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim