• BIST 9127.84
  • Altın 2038.744
  • Dolar 31.185
  • Euro 33.802
  • Siirt 11 °C

İstanbul'da yarın okullar tatil mi? 7 Ocak Çarşamba ..!!

İstanbul'da yarın okullar tatil mi? 7 Ocak Çarşamba ..!!
İstanbul'da yarın okullar tatil edildi mi, İstanbul'da 7 ocak okullar tatil edilecek mi, İstanbul'da yarın okul var mı? 7 ocak İstanbul'da etkili olan kar yağışı sebebi ile vatanın çeşitli illerinde okullar tatil edildi?
Siirt Ajans İstanbul'da yarın okullar tatil edildi mi, İstanbul'da 7 ocak okullar tatil edilecek mi, İstanbul'da yarın okul var mı? 7 ocak İstanbul'da etkili olan kar yağışı sebebi ile vatanın çeşitli illerinde okullar tatil edildi?
 
İstanbul Valisi'nden 'tatil' Beyanatı
 
İstanbul Valisi İstanbul'daki kar yağışı sebebiyle okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda açıklama yaptı.  İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul'daki kar yağışı sebebiyle okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda, "Yarınla ilgili akşam bir değerlendirme yapacağız. Arkadaşlarla istişare edip karar vereceğiz." açıklamasında bulundu.
 
İstanbul'da yarın okullar tatil mi? 7 Ocak Çarşamba ..!!
 
Vasip Şahin, İstanbul'daki kar yağışı, okulların tatil edilip edilmeyeceği ve vatandaşların neler yapması gerektiği konusunda beyanatlarda bulundu. Şahin, "Dün özellikle ulaşım güzergâhlarında bütün önlemler alındı. Yollarda yeterince araç ve gereç var. Şuanda ulaşımla ilgili bir sıkıntı yok. Tabi bizim asıl beklentimiz öğleden sonrası ve akşama doğru ile ilgiliydi. Okul tatilindeki bizim hedefimizde zaten öğleden sonra oluşabilecek bir takım mağduriyetlerin önlenmesi noktasındaydı.
 
Biliyorsunuz meteorolojimiz ülke genelinde yaptığı tahminlerde yüzde 90 isabet başarısına sahip. Buna güvenerek biz, dün akşam bu verilere dayanarak okulları bugün tatil ettik. Zannederim tatil kararı isabetli oldu. Çünkü gittikçe şartlar ağırlaşmaya başladı. Çocuklarımızın, engelli vatandaşlarımızın ve hamilelerimizin, kamu personelinden bunların yaşayabilecekleri mağduriyetlerin ve olumsuzlukların önüne geçmeye çalıştık." diye konuştu.
 
İstanbul'da beklenen kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 6 Ocak'ta bir gün süreyle ara verilmişti.
Bu haber toplam 1849 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim