• BIST 9296.72
  • Altın 2022.579
  • Dolar 31.0029
  • Euro 33.5591
  • Siirt 11 °C

“Sıfır Atık Projesi” Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

“Sıfır Atık Projesi” Tanıtım Toplantısı Düzenlendi
“Sıfır Atık Projesi” tanıtım toplantısı, Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda geniş katılım ile gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık Projesinin’ tanıtımı yapılarak, başlatıldı.

 Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşma yapan Vali Ali Fuat Atik’in eşi Fulya Atik, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayesinde başlatılan “Sıfır Atık” projesi, 81 ilimizde başlatılmış olup, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir dünya bırakılması hedeflenmiştir.” dedi.
 
Atıkları kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz, gelişmiş ve daha yaşanılabilir bir Siirt bırakmak noktasında düzenli, sistemli ve uygulanabilir bir eylem planı oluşturmak ve uygulamak hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu ifade eden Vali eşi Fulya Atik, “İlimizde de Sıfır Atık Projesinin ivedilikle hayata geçirilmesi, atıkların geri dönüşüm ve bertarafı hususunda yürütülecek çalışmaları yakından takip edeceğimi belirtmek isterim. İlimizde atık yönetiminin kamu ve özel sektör işbirliği ile en iyi şekilde gerçekleştirileceğine inanıyorum. Sıfır atık projesini 2018 itibariyle kamu kurumları, okullar, hastaneler, belediyeler ve büyük iş yerleri gibi alanlara yaygınlaştırmak istiyoruz. Tüm kamu kurum ve kuruluşları belediyeleri, Siirt Üniversitesi, sanayi kuruluşları, medyayı, ilgili sektörleri ve vatandaşlarımızı kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.” dedi.
 
Belediyelere önemli görevler düştüğünü kaydeden Bayan Atik, “Atıkların kontrol altına alınması ve gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakılması hedefiyle, ‘Projede emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyor, projemizin ilimize, ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.
 
Yapılan konuşmanın ardından Siirt Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde görevli çevre Mühendisi Tayfun Gökçek, ‘Sıfır Atık Projesi’ ile ilgili sunum yaptı.
 
Siirt Belediye Başkanlığınca hazırlanan sununun ardından, projeye farkındalık yaratmak amacıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce hazırlanan fotoğraf sergisi gezildi, katılımcılara tanıtım broşürü, şapka ve tişört dağıtılması ile toplantı sona erdi.
 
Toplantıya; Vali Ali Fuat Atik, eşi Fulya Atik, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yavuz’un eşi Dilek Yavuz, Siirt Baro başkanı Av. Nizam Dilek, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, İl Emniyet Müdür Vekili Saruhan Kızılay, İlçe Kaymakamları ve eşleri, İlçe Belediye Başkanları, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber toplam 1954 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim