• BIST 9062.36
  • Altın 2042.377
  • Dolar 31.2047
  • Euro 33.9174
  • Siirt -2 °C

”Siirt Güç Birliğiyle Daha Güzel Yerlere Gelecek”

”Siirt Güç Birliğiyle Daha Güzel Yerlere Gelecek”
Siirt’in sorunlarını görüşmek üzere İstanbul’a çıkarmada bulunan Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Hifzullah Canpolat Kanal 56’nın canlı yayın konuğu olup, görüşmeler hakkında kamuoyun

Siirt’in sorunlarını görüşmek üzere İstanbul’a çıkarmada bulunan Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Hifzullah Canpolat Kanal 56’nın canlı yayın konuğu olup, görüşmeler hakkında kamuoyuna bilgi verdiler.  Siirt’in sorunlarını İstanbul’da masaya yatırdıklarını belirten Belediye Başkan Vekili Taşkın,” Siirt güç birliğiyle daha güzel yerlere gelecek” dedi.

Gazeteci- yazar Ayhan Mergen moderatörlüğündeki Kanal 56 televizyonunun canlı yayın konuğu olan Siirt Valisi Atik, Belediye Başkan Vekili Taşkın, yapılan ve yapılacak hizmetler çalışmaları hakkında bilgilerini canlı yayınla halka anlattılar.

İstanbul’da yapılan görüşmelerde olumlu sonuçlar elde ettiklerini belirten Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın,” Siirt’imizin daha güzel noktalara gelmesi hususunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel sekreteri sayın Hayri Baraçlı beyefendi ile görüşmemiz oldu. Sayın Baraçlı, Siirt için söylediği ilk sözü,”Siirt bize İstanbul’dan İstanbul gibi gözüküyor” sözü oldu. Bu bize büyük hoşnutluk verdi. Ocak ayında İstanbul’dan Siirt’e yatırım sözü almıştık, ama tabiri caizse nikâh aşamasına geldik. En büyük kronik sıkıntımız itfaiyenin yeni yerine taşınması ve kızlar tepesi projesi. Kızlar tepesi baştanbaşa yıkılıp yeniden yapılacak. Bu konuda İstanbul Belediyesi İhalelerini yaptılar. İlk etapta 14 milyon lira gibi bir ödenek ayrıldı. Bu devam edecek. Siirt belediyesi bütçesinin yüzde 25’ine tekabül edecek bir miktarda yatırım olacak.

İtfaiye 2 hizmet binamızı faaliyete sokmaya çalışıyoruz. Şu an biri hizmete girdi. Ana hizmet binamızı eski kadın doğum hastanesi yanına konuşlandırıyoruz. Burayı İBB kazmaya başladı, şu anda temeller kazılıp, atıldı. Kızlar tepesi projesi içinde, restoranı, sosyal hizmet binası, 2 dönümlük göleti, macera parkı, 600 -700 kişilik büyük bir amfi tiyatrosu, bisiklet ve yürüyüş yolları olmak üzere şehir içindeki en büyük mesire alanı haline dönüştürülecek ve bunu 300 gün içinde bittirmeyi hedefliyoruz. Kızlar tepesi gelecek yaz ayında vatandaşların hizmetinde olacaktır. Kızlar tepesi çevre yollarının yapımını da bu proje içine dahil ettik. Çevre peyzajı yapılacak.”dedi.

Otopark ve kesimhane projeleri hakkında da bilgi veren Taşkın, çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek,” Kesimhane hususunda daha önceleri bilgi vermiştik. Yine İstanbul Belediyemizin destekleriyle, yapılacak kesimhane de, günlük yaklaşık 300 küçükbaş 100 adet büyük baş hayvan kesimi kapsayacak şeklinde olacak. En kısa zamanda onun da yapıma geçiyoruz. Bu konuda tüm adımlar atıldı. Bizim çıkardığımız proje maliyesi 5 milyon lira civarında tabi proje revize edildi. Otopark ile ilgili taleplerimiz oldu, onları da değerlendiriyorlar. Bu hususta sayın başkan Kadir Topbaş beyefendiye teşekkür ediyorum. İstanbul’da park bahçe daire başkanımızın yanına gittik. Hemen buraya 2 gün sonra bir ekip gönderdi. Şehrin girişini ve orta refüjlerini farklı bir havaya sokacağız. İstanbul’a özgü bitkiler Siirt’te dikilecek. Sonbahardan itibaren bu çalışmalar da başlayacak. Siirt güç birliğiyle daha güzel yerlere gelecek.”dedi.

Bu haber toplam 1125 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim