• BIST 10208.65
  • Altın 2395.066
  • Dolar 32.3403
  • Euro 34.7603
  • Siirt 16 °C

Aziz Yıldırım O Teşbihlere Ateş Püskürdü!

Aziz Yıldırım O Teşbihlere Ateş Püskürdü!
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım yine zehir zemberek açıklamalarla gündeme bomba gibi düştü.Yıldırım’ın yeniden mahkemeye başvuracağı iddialarıyla ilgili olarak yapılan benzetmeler gündeme bomba gibi düştü.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım yine zehir zemberek açıklamalarla gündeme bomba gibi düştü.Yıldırım’ın yeniden mahkemeye başvuracağı iddialarıyla ilgili olarak yapılan benzetmeler gündeme bomba gibi düştü.

Fbahçe başkanı Aziz Yıldırım yapıaln benzetmelere zehir zemberek açıklamalarla yanıt verdi.Yıldırım o benzetmelere adeta ateş püskürdü. Aziz Yıldırım’ın mahkemelere başvurularıyla ilgili, ‘Rüzgar Gülü’ ve ‘Siyasi Figür’ benzetmesinde bulundu. Fenerbahçe’nin Yakın Geleceği Platformu adına Recep Özcan, Aziz Yıldırım hakkında yazılı bir açıklamada bulundu. Fenerbahçe’nin Yakın Geleceği Platformu’nun yaptığı açıklama şu şekilde:

“Kulübümüzün, kesinleşmiş yargı kararı ile hüküm giyen ve hukuken başkanlığı düşen ancak Ceza Mahkemeleri Kanunu’nun bazı hükümlerinin arkasına dolambaçlı yollardan saklanarak ve kulübümüzün adını kendi çıkarları için kullanan Aziz Yıldırım; dün ve bugün bazı medya organlarında çıkan haberlere göre, başlamış adli bir soruşturmadan kendi adına yararlanmak düşüncesi ile Türkiye Cumhuriyetinin emniyet mensupları, savcı ve hakimleri haklarında suç duyurusunda bulunmuştur. Öncelikle belirtmek isteriz ki bu platform, devletimizin yasama, yürütme ve yargı organlarına sonuna kadar saygılıdır. Nereden ve kimden gelirse gelsin devletimizin düzenini bozmaya yönelik her tür yapılanmaya da karşıdır.

Aziz Yıldırım daha önce de, HSYK, Adalet Bakanlığı ve Anayasa Mahkemesi’ne aynı gerekçeler ile başvurmuş ve başvuruları reddedilmiştir. Yıldırım, vizyondan kalkmış bir oyunu yeniden sahneye koymak ve Fenerbahçe adını kullanmak çabalarına bir daha girmiştir. Bu kabul edilemez...

Bu tip başvurular, Yerel Mahkemelerin, Yüksek Yargıtay’ın, emniyet güçlerinin dolayısıyla da kamu otoritesinin etkinliğini kırmak amaçlıdır. Yasama ve yargı erklerinin itibarlarını kasten aşağılama ve etkisiz hale getirmek suçudur. Hiçbir yargı organı bu suça izin vermeyecektir.

Aziz Yıldırım, siyasi ve sosyal rüzgarların esmesine göre yön değiştiren bir ’Rüzgar Gülü’ dür.

2011 yılından bu yana da, ’Siyasi bir figür’dür. Fenerbahçe, her tür dini ve siyasi görüşten kişilerin oluşturduğu, büyük bir sivil toplum kuruluşudur. Aziz Yıldırım ve o düşüncedeki kişiler gitsinler siyasetlerini başka yerlerde yapsınlar.”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1504 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim