• BIST 9062.36
  • Altın 2038.945
  • Dolar 31.1915
  • Euro 33.849
  • Siirt 6 °C

Niğdeli Yılbaşı talihlisi 12.5 milyon TL'yi alır almaz...

Niğdeli Yılbaşı talihlisi 12.5 milyon TL'yi alır almaz...
Tweet Niğdeli Yılbaşı talihlisi 12.5 milyon TL'yi alır almaz...12.5 milyon TL'yi alan talihliler bakın neler yapacaklar!Milli Piyango talihlileri paralarını aldılar bakın ne yapacaklar?Niğde'de 12.5 milyon TL kazanan talihli parsını aldı.

Yılbaşı özel çekilişinde 12 buçuk milyon kazanan Niğdeli talihli ve plakasının son 3 rakamıyla aynı bileti çekerek büyük ikramiyeyi kazanan talihliler paralarını aldılar.

Talihliler paralarını aldıktan sonra neler yapacaklar?12.5 milyon TL'yi alan talihli bakın ne yapacak?

Ucuzcular Milli Piyango Bayisinden aldığı bilete 12 buçuk milyon çıkan Niğdeli bir işçi olduğu öğrenildi. Milli Piyango bayisi Erkan Ersoy, talihlinin biletiyle beraber notere tasdik ettirdikten sonra Ankara'ya giderek parasını hesabına aktardığını, oradan da güney illerine tatile gittiğini söyledi.

 Bayi Ersoy, talihlinin 30 yaşlarında yüksekokul mezunu, asgari ücretle çalışan evli ve 2 çocuğu olduğunu söyledi. Talihlinin ismini gizlediği ve noterde bayi sahibi ile çektirdiği fotoğrafta yüzünün buzlanmasını istedi. Parayı Ankara'dan kendi hesabına aktaran işçi, eğitim kurumlarına bağışta bulunacak.

 Bayi Erkan Ersoy, basın mensuplarına yaptığı açıklamasında, "Nihayet yılbaşı Milli Piyango çekilişinin 4 talihlisinden bir tanesi bize müracaat etti. Kardeşimiz yüksekokul mezunu, bir yerde işçi olarak çalıyor. 5 gün sonra bana müracaat ederek notere gittik. Noterden sonra bankaya giderek, banka müdürü ile birlikte Ankara'ya giderek parayı hesaplarına aktardılar ve rahatladılar.


Genç arkadaşımız ailesi düzgün, mazbut bir kişi. Bu parayı iyi yöneteceğini düşünüyorum. Biraz tedirgin kendisi ama 20 gün tatile gitti güney illerinde dinlenecek ve sonra tekrar geri gelecek kendisi açıklayabilir. Çocuklarına ilerisi için bir yatırım yapmak istiyor, ikincisi eğitim kurumlarına katkıda bulunacağını söyledi.

 Üçüncüsü de Niğde'de babası ve kardeşleri ile birlikte işletme kuracaklar ve para da Niğde'mizde kalacak. Kendi ismini açıklanmasını istemedi. Sahte milyonerlerin hepsi yalan, biletin gerçeği burada, biletim acaba sahte mi diye tereddüt etti bana sorduğunda bende biletin arkasındaki kaşemizi gösterdim ve rahatladı" dedi.

 Öte yandan Milli piyango yılbaşı çekilişinde çalıştığı servis aracının plakasının son 3 rakamıyla aynı bileti çekerek büyük ikramiye'yi kazanan talihli parasını aldı. Şanslı Talihli Murat Alişan parasını çalıştığı bankada faize yatırdığını söyledi.

 Denizli'nin Çal ilçesinde minibüs şoförlüğü yaparak geçimini sürdüren Murat Alişan (21) Yılbaşı öncesi Aydın'dan biletini aldı. 20 NR 160 plakalı minibüsün son 3 rakamının olduğu bileti alan Alişan, büyük ikramiyenin kendisine çıktığını öğrenince kuzenleri ve ilçedeki bir banka memuru ile Milli Piyango İdaresi'ne gitmek için Ankara'ya gitti. Telefonla ulaştığımız talihli genç paranın tamamına yakınını anlaştığı bankaya yatıracağını ve faiz getirisinden yararlanacağını ifade etti. Yurt dışına çıktığı yönünde yayılan bilgileri yalanlayan Alişan, "Yatırım olarak bankaya yatırdık. Oradan gelen para ile geçineceğim. Babam oturduğumuz evin yanında yaptığım evi evleneceğim kız için inşa ettiğimi söylemiş ancak öyle bir şey yok. Son iki yıldır nişanlı olduğum da doğru değil. Hayatımda kimse yoktu" dedi.

Bu haber toplam 5015 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim