• BIST 10208.65
  • Altın 2395.066
  • Dolar 32.3403
  • Euro 34.7603
  • Siirt 16 °C

Tuğba Büyüküstün Cezayir'i salladı!!

Tuğba Büyüküstün Cezayir'i salladı!!
Böyle hayranlık görülmedi! Zarafetiyle ve sade güzelliğiyle namını Arap sınırlarını aşan ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün bir reklam filmi için soluğu Cezayir’de aldı.Tuba Büyüküstün Cezayir’e ayak basar basmaz büyük bir izdihama neden oldu.Tuba Büyüküstün hay

Böyle hayranlık görülmedi! Zarafetiyle ve sade güzelliğiyle namını Arap sınırlarını aşan ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün bir reklam filmi için soluğu Cezayir’de aldı.Tuba Büyüküstün Cezayir’e ayak basar basmaz büyük bir izdihama neden oldu.Tuba Büyüküstün hayranlığı sevgi seline dönüştü.

 

 

Tuğba Büyüküstün Cezayir'i salladı!!

 

Tuba Büyüküstün, çocuk bezi firmasının bu ülkedeki tanıtım yüzü olarak Cezayir’e davet edilirken aynı zamanda yapımı tamamlanan bir hastanenin açılışını yaptı. Tuba Büyüküstün hayranlarının izdihama yol açmaması amacıyla önceden duyurulmayan geziye haber siteleri ve bu ülkedeki televizyon kanalları geniş yer verdi. Ennahar TV Tuba Büyüküstün ile ilgili haberi verirken, "Türk sanatçı Ban Ki-mun’dan daha fazla ilgi gördü" değerlendirmesi yaptı. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu ‘İyi niyet elçisi’ olan Tuba Büyüküstün, hastanede ziyaret ettiği çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

 

Tuba Büyüküstün

 

Tuba Büyüküstün (d. 5 Temmuz, 1982 İstanbul), Türk dizi ve sinema oyuncusudur.

 

Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Özel Doğuş Okulları'ndan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken reklam filmlerinde rol aldı. Üniversiteyi bitirdikten sonra yönetmen Tomris Giritlioğlu sayesinde oyunculuğa başladı.

 

2003 yılında Aydın Bulut’un yönettiği ve Kanal D'de yayınlanan Sultan Makamı adlı dizinin son 4 bölümünde oynarak, dizi oyunculuğuna başladı. 2004 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği ve Kanal D'de yayınlanan Çemberimde Gül Oya adlı dizide Zarife karakterini canlandırarak adından söz ettirdi. Yine aynı yıl Cemal Şan’ın yönettiği Gülizar adlı televizyon filminde Gülizar karakterini canlandıran Büyüküstün, bu rolüyle Sırbistan-Karadağ Cumhuriyeti Uluslararası TV Festival Bar'da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.[1] 2005 yılında Aydın Bulut'un yönettiği ve Kanal D'de yayınlanan Ihlamurlar Altında adlı dizide Bülent İnal ve Sinan Tuzcu ile başrolü paylaşarak, büyük bir çıkış yaptı. Aynı yıl Babam ve Oğlum adlı sinema filminde Aysun karakterini canlandırarak bir kez daha Çağan Irmak'la çalıştı ve sinemaya adım attı. 2006 yılında Ömer Faruk Sorak'ın yönettiği Sınav adlı sinema filminde oynayan Büyüküstün, bu filmde ünlü oyuncu Jean-Claude Van Damme ile çalışma fırsatı yakaladı. 2007 yılında Antakya'da çekilen, Cevdet Mercan'ın yönettiği ve Kanal D'de yayınlanan Asi adlı dizide Murat Yıldırım ve Çetin Tekindor'la başrolü paylaştı. Aynı yıllarda Çemberimde Gül Oya, Ihlamurlar Altında, Asi gibi dizilerinin Arap televizyonlarında gösterilmesiyle birlikte, Ortadoğu'da büyük bir üne kavuştu ve Türk dizilerinin yurt dışına ihracında önemli bir rol oynadı. Başrolünü oynadığı Asi dizisi 67 ülkedeki izlenme oranlarıyla, 51. Monte-Carlo Televizyon Festivali'nde En İyi Pembe Dizi kategorisinde aday gösterildi.[2] 2010 yılında Yusuf Kurçenli'nin yönettiği Yüreğine Sor filmiyle sinemada ilk başrolünü oynadı. Daha sonra atv’de yayınlanan Gönülçelen adlı dizide, Cansel Elçin'le birlikte başrolü paylaştı. 2013 yılının ilk günlerinde, Star TV'de yayınlanmaya başlayan 20 Dakika adlı dizide İlker Aksum ile birlikte başrolü paylaşarak, 1,5 yıl ara verdiği ekranlara geri döndü. 20 Dakika dizisindeki rolüyle 42. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu kategorisine aday gösterilerek, Emmy'e aday olabilen ilk Türk oyuncu ünvanını aldı.[3] 2014 yılında UNICEF Türkiye'nin iyi niyet elçisi seçilen Büyüküstün[4], yine 2014 yılının Mart ayında başlayan ve atv'de yayınlanan Kara Para Aşk dizisinde Engin Akyürek ile birlikte başrolü paylaştı. Kara Para Aşk dizisindeki rolüyle İhracatın Yıldızları ödülünü alırken[5], yine bu rolü ve yardımseverliği nedeniyle 14. Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu seçildi.[6] 2015 yılının son aylarında sinemaya ağırlık veren Büyüküstün, biri kısa film olmak üzere Orman, Rüzgarın Hatıraları ve Dar Elbise filmlerinde rol aldı.

Özel yaşamı

 

28 Temmuz 2011 tarihinde Paris, Fransa'da kendisi gibi oyuncu olan Onur Saylak ile evlendi.[7] 19 Ocak 2012 tarihinde ikiz kızlarını dünyaya getirdi. Kızlarına Toprak , Maya isimlerini verdi.[

 

Güzel, cool, snob ama mesafeli kadın Tuba Büyüküstün: Hep bir gidesim var“Seti çok yoğun!”, “Hakancığım, Tuba konuşmayı sevmiyor”, “Çocuklarıyla ilgileniyor, biraz meşgul!” Ben koştum, o reddetti. Sonunda bıkmış olmalı, pes etti. Bana Fenerbahçe Parkı’nda buluşmak üzere randevu verdi. Orta Türk kahvesi ve lokum eşliğinde Türkiye’nin en güzel kadınlarından biriyle sohbete başladık. Huzurlarınızda Tuba Büyüküstün...Hakan GENCE / Fotoğraflar: Muhsin AKGÜN

11 Ekim 2014 - 01:17:00

Güzel, cool, snob ama mesafeli kadın Tuba Büyüküstün: Hep bir gidesim var

 

 

2004 ‘Çemberimde Gül Oya’ adlı diziyle başladı.

 

2005 ‘Ihlamurlar Altında’yla hem Türkiye hem Ortadoğu’da şöhrete kavuştu.

 

2006 Sinema filmi ‘Sınav’da iyi bir not aldı.

 

2007 Asi’de artık Türkiye’nin en güzel kadınlarından biriydi. 60’tan fazla ülkede hayranı vardı.

 

2010 ‘Gönülçelen’i çekerken rol arkadaşı Onur Saylak’a âşık oldu.

 

2010 ‘Yüreğine Sor’ filminde Karadeniz kadınını canlandırdı.

 

2013 ‘20 Dakika’ onun ilk aksiyon dizisiydi.

 

Niçin beni bu kadar reddettiniz. Herkesin röportaj vermek için sıraya girdiği bir dönemde bu kadar uzak durmak niye?

 

- Bu benim sadece işim. Başka bir iş yapmayı sevebilir, onu yapabilirdim. Ama oyunculuk yapıyorum ve bu, hayatımın tümü değil. Sadece hayatımın bir parçası. Sabah kalkıyorum, çok şanslıyım ki sevdiğim işi yapıp eve dönüyorum.

 

Ne yaparsam yapayım zaten tutuyor, ekstra çaba harcamaya gerek yok diye düşünüyor olabilir misiniz?

 

- Yooo, hep böyle düşünüyordum. Zaten özelimde de her şeyi daha kendi içimde yaşayan bir kadınım.

 

“Tuba Büyüküstün çok güzel bir kadın!” Bunda herkes hemfikir. Fakat bu cümle hep bir ama ile devam ediyor. Ama cool ama snob ama çok mesafeli. Sizce de böyle mi?

 

- İnsanın kendini tanımlaması kolay değil. Ama mesafeliyim, doğru.

 

Bu mesafeyi aşmanın yolu yok mu?

 

- Karşımdakinin gerçek olduğuna inanmam gerekir.

 

Çıkışlarda yakalanacağınız ‘gece kulübü hayatı’nız hiç mi olmadı?

 

- Ben eskiden de böyleydim. Sevmiyorum. Sakinliği seviyorum. Kendimi güvende hissetmem önemli. Ve gece kulübünde kendimi güvende hissetmiyorum. Bu yüzden daha çok ev ve evin bir kilometre etrafında vakit geçiriyorum.

 

Anadolu yakasında yaşama sebebiniz de bu güven duygusundan mı?

 

- Anadolu yakasında doğan insanlar yaşamak için çok fazla Avrupa yakasını seçmez. Karşısı fazlasıyla kaotik.

 

Şöhretin rahatsız edici yanlarıyla nasıl başa çıkıyorsunuz?

 

- Kolay olmadı. Artık kendimle ilgili magazinde çıkan haberleri okumuyorum.

 

Her şeye sırtınızı dönecek kadar sıkıldığınız oldu mu?

 

- Hem de çok. Bu şöhretle de ilgili değil. Hep bir gidesim var benim.

 

Nereye gidersiniz?

 

- Paris. Çok seviyorum, âşığım. Yaşadığımı hissettiriyor.

 

ARTIK ÖLMEK DAHA ZOR

 

İkizler hayatı nasıl değiştirdi?

 

- Artık ölmek daha zor. Tek başınayken ölmek daha kolay.

 

Annelik duygusu neler getirdi?

 

- Artık eskisi kadar her şeyi problem etme lüksün yok. Sorunlar o kadar da önemli değil.

 

Annelik tarifiniz ne?

 

- Onlar kendi ayakları üzerinde durana kadar yol arkadaşlığı etmek. Neyi nasıl yapacaklarını bilemediklerinde, yardım istediklerinde orada olmak.

 

Evhamlı mısınız? Biz, terleyince sırtımıza bez koyan, soğuk su içtiğimizde kızan annelere alışkınız...

 

- Hiç öyle değilim. Çocuklar da buna izin vermiyorlar.

 

Sizin çocuklar bir nevi Survivor o zaman...

 

- Tabii. Biz onlarla çok dolaştık.

 

Tahmin edeyim. Paris’e gittiniz...

 

- Evet. Daha iki buçuk aylıklardı. Ardından iş için Varşova’ya gitmem gerekiyordu. 3.5 aylıklarken aldık götürdük. Onur’la bebek kanguruları takıp yanımızda gezdiriyorduk.

 

Evde iki çocukla olmak nasıldı?

 

- Bebekleri aldık, eve girdik ve “Kimseyi istemiyoruz” dedik. Annem dahil kimse yanımızda kalmadı.

 

Ne yaptınız?

 

- İlk günler yine o kadar kötü değildi. Ama 3-4 ay sonra... Gerçekten Onur’la buluşlarımızın haddi hesabı yoktu.

 

Neler?

 

- Onur bir ipin ucunu parmağına, diğerini yatağa bağlayıp bebeklerden birini sallarken öbürüne biberon veriyordu. Ben de altlarını değiştiriyordum.

 

Eşinizle iki seneye yakın işlere de ara verdiniz. O dönemde nasıl geçindiniz?

 

- Aslında hamilelikte ve sonraki sekiz ay Onur çalıştı. Onur’un işleri bitti ben başladım. O şekilde hallettik.

 

Çocuklarınızla ilgili gelecek planlarınız var mı?

 

- Tek isteğim iyi insan olmaları.

 

Toprak mı yoksa Maya mı size daha çok benziyor?

 

- Herkes başka şey söylüyor ama ikizlerin ikisi birbirine hiç benzemiyor. (Fotoğraflarını gösteriyor. Maya çekik gözlü. Adeta Güney Koreli, Toprak ise Norveçlileri andırıyor.)

 

GENETİK MÜHENDİSİ OLMAK İSTEDİM

 

Hikâyeniz nerede başlıyor?

 

- İstanbul’da. Annem bankacı. Babam elektronik mühendisi. Ben tek çocuğum.

 

Nasıl bir çocukluk?

 

- Çalışan anne-babanın çocuğuyum. O yüzden ev, yuva ve okul... İlkokul birinci sınıfta kapıyı kendim açar, annemleri beklerdim. O yaşlarda pilav, makarna yapmayı öğrendim.

 

Peki küçük yaşta ayna karşısında rol kesen tiplerden miydiniz?

 

- Hayır, hiç öyle biri değildim. Hayatımda hatırladığım ilk şey resim yapmayı sevdiğim. Ama sonra bıraktım. Fen-matematik okudum. Biyolojiyi çok sevdim. Genetik mühendisi olmayı istedim. Sonra bir arkadaşım güzel sanatlara gitme kararı verdi. Onunla konuştukça “resim yapmayı seviyordum neden vazgeçtim” kafasına geldim. Ve Mimar Sinan’da Güzel Sanatlar’a

girdim.

 

GENEL OLARAK KABALAŞTIK, ÜZÜLÜYORUM

 

Son diziniz ‘Kara Para Aşk’ta canlandırdığınız Elif karakteri ailesi için kara para aklama noktasına kadar gidiyor. Bir insan ailesi için bu kadar fedakârlık yapar mı?

 

- Tabii ki yapabilir. Bunu yapabilecek olanlar da olmayanlar da var. Elif yapıp bir de saklayan bir karakter.

 

Dizilerde aşk hikâyelerinin işlenmeyen tarafı kalmadı. Elif ve Ömer aşkının bunlardan farkı ne?

 

- Elif ve Ömer aynı amaçta beraber yola çıkıyorlar. Birbirlerine değil gidecekleri yöne bakıyorlar. O yolda giderken de birbirlerine yaslanıyorlar. Düştükleri zaman birbirlerini kaldırıyorlar. Hayat dediğin bir yolculuksa, Elif ve Ömer de iyi birer yol arkadaşları. Aşklarını diğerlerinden farklı kılan da bu bence.

 

Ailedeki bütün karakterlerin yavaş yavaş farklı yüzleri olduğunu görüyorsunuz. Bu, insanı korkutuyor. Gerçekten yaşadığımız dünyada insanlar bu kadar ikiyüzlü olabilir mi?

 

- Bu duruma ikiyüzlülük olarak bakmak istemiyorum. Sırlara sahip olmak diyelim.

 

Ömer ve Elif ekranın en uyumlu çifti olarak gösteriliyor. Peki perde arkasında Engin Akyürek’le kimyanız tuttu mu?

 

- Dizi daha çok Elif ve Ömer karakterlerinin ilişkisi üzerine ilerliyor. Bu yüzden Engin’le sahnelerimiz oldukça fazla. Özellikle böyle bir projede uyum çok önemliydi. Ve ben bu konuda çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Çalışma yöntemlerimiz çok farklı ama birbirimize saygı duymayı biliyoruz. Yapabileceğimiz hareketleri önceden sezebiliyoruz. Oyunculuk anlamında iyi bir alışverişimiz olduğunu düşünüyorum.

 

Peki önceden tanıştınız mı?

 

- Hayır. Çekimler başladıktan 10 gün sonra sete girdim. Yolda Engin’le tanıştık. O da iyi oldu. Çünkü karakterler de yolda tanışıyor.

 

Dizilere konan yasaklar sizi nasıl etkiliyor?

 

- Böyle şeyler sadece dizilerle ilgili değil bence. 1982 doğumluyum. Ben doğduğumda internet, cep telefonu gibi şeyler yoktu. Aradan 32 sene geçti ve şu an teknoloji adına geldiğimiz nokta inanılmaz. Böyle baktığında yasaklar çok da işe yarar gelmiyor. Artık hiç kimseden hiçbir şeyi saklayamıyorsun. İki kız çocuğu yetiştiriyorum. Ve görüyorum ki ne kadar yasaklarsam o kadar çok merak ediyorlar.

 

Fikirlerinizi paylaşırken frene bastığınız oluyor mu?

 

- Fikrimi söylerim. Bir şeyi söylerken nasıl söylediğin çok önemli bence. Buna dikkat ederim.

 

Genel olarak insan ilişkilerini nasıl görüyorsunuz?

 

- Genel olarak kabalaştık. Trafikte, sokakta yürürken bunu fark ediyorum. İnsanların eski nezaketlerinden ve birbirlerine karşı anlayışlarından uzaklaşıp kabalaştığını; kaba ve tahammülsüz olmanın normal karşılandığını görüyorum. Ve çok üzülüyorum.

 

ONUR, AŞK VE HUZURUN EN GÜZEL KOMBİNASYONU

 

Eşiniz Onur Saylak’la sizinki ilk görüşte aşk mıydı?

 

- Hayır. Biz Onur’la ‘Asi’nin setinde tanıştık. Ardından ‘Gönülçelen’de birlikte oynadık. Arkadaştık. Sonra Orhan Veli’nin bir şiirindeki gibi ‘her şey birdenbire oldu.’

 

İlk nasıl anladınız?

 

- Sete geldim. Bir şey oldu ve birbirimize bakıp gözümüzü kaçırdık. “Ne saçma, neden böyle bir şey yaptık?” diye düşündüm.

 

Aşkını ilk itiraf eden kim oldu?

 

- Hatırlamıyorum. Çok doğaldı ve aktı.

 

Peki neydi sizi Onur’a âşık eden?

 

- Bu adamın yanındayken başka bir güven duygusu var. Beni tutma şeklini seviyorum.

 

Evlendikten sonra aşk şekil değiştiriyor mu?

 

- Evlilikten sonra değil ama çocuktan sonra değiştiriyor. Çocuklar olduktan sonra bazı konularda aynı fikirde olmasan da konuşup ağzından tek bir cümle çıkması gerekiyor.

 

Romantizm devam ediyor mu?

 

- Tabii ki.

 

En romantik hareketi nedir?

 

- Hangi birini söyleyeyim ki? Onur sürpriz yapmayı çok seven bir erkektir.

 

Gazetelerde okuduğumuz gibi birbirinizin partnerine ya da öpüşme sahnelerine karışır mısınız? Bu yüzden kıskançlıklar yaşanır mı?

 

- Hayır yaşanmaz. Sonuçta bir oyuncuyla evlenmeyi seçtiysen bunları gayet normal karşılaman gerektiğini bilirsin.

 

İkinizin de bu sezon dizisi var. Birlikte vakit geçirme imkânınız oluyor mu?

 

- Görüşemiyoruz. Buraya gelirken Onur evdeydi. Sabah erkenden kalktık. Çocukları okula bıraktık. Kahvaltı ettik ve buraya geldim. Onur da işe gitti.

 

Onur size ne ifade ediyor?

 

- Aşk ve huzurun en güzel kombinasyonu.

 

ÇOCUKLARIN İYİLİK MELEĞİ

 

UNICEF’in ‘İyi Niyet Elçisi’ olan Tuba Büyüküstün, “Her çocuğun eğitim, sağlık, yaşama, sevgi görme ve var olma hakkı vardır” diyor. Çocuk haklarının iyileştirilmesi, olağanüstü dönemlerde çocukların korunması ve desteklenmesi başta olmak üzere birçok alanda çocukların korunmalarına ve gerekli desteği almalarına ilişkin faaliyetler yürüttüklerini anlatıyor: “Okulları ve kampları ziyaret ediyoruz. En son Kilis’te bir kampı ziyaret ettik. Suriye’deki savaştan dolayı ülkelerinden ayrılmak zorunda olan çocuklara yönelik çalışmalarımız var. Gerek bölgemizde gerekse dünyanın diğer bölgelerinde yaşanan pek çok insanlık dramında en çok zarar gören ne yazık ki hep çocuklar oluyor. Ben ve benim gibi sesini duyurma konusunda daha çok şansı bulunan insanların bu kuruluşların sözcülüğünü yapması, aslında bir yerde o zor durumdaki insanların durumuna da dikkat çekilmesinin en etkili yollarından biri oluyor.”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3059 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
GÜNCEL
ANKET
Hükümetin bölge için son aylardaki politikasından memnun musunuz?
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Siirt Ajans | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Sistemi: CM Bilişim